Wałęga kończy turniej z bramką!

Polscy hokeiści wygrali na zakończenie Baltic Challenge Cup, pokonując wysoko Estończyków - 8:1. Wynik sobotniego spotkania otworzył Kamil Wałęga (na zdj.), który wpisał się na listę strzelców w 10. minucie.

Podopieczni Roberta Kalabera wykonali zadanie, z którym udali się do Estonii. Na otwarcie odnieśli tryumf nad Litwinami (11:3), następnie ograli drugą drużynę Łotwy (8:4), a dziś wysoko pokonali gospodarzy turnieju, wygrywając aż 8:1.

Kamil Wałęga miał na koncie siedem punktów kanadyjskich przed rozpoczęciem dzisiejszego starcia, ale w Tallinie dotąd nie skierował krążka do siatki. Co nie udało się we wcześniejszych meczach, powiodło się przeciwko Estończykom. 21-latek otworzył wynik spotkania w 10. minucie, kiedy nasi hokeiści grali z przewagą jednego zawodnika. To nie było ostatnie słowo Wałęgi podczas sobotniego wieczoru. Hokeista z Zebrzydowic asystował przy trafieniach Krystiana Dziubińskiego (II stopnia) oraz Damiana Tyczyńskiego.