Wałęga i spółka zagra o brązowe medale!

Z kompletem punktów awansowali do fazy pucharowej, gdzie w półfinale przyszło im się zmierzyć z Niedźwiadkami Sanok. Niestety, pomimo udziału Kamila Wałęgi przy wszystkich bramkach jastrzębian, awans do niedzielnego finału uzyskali rywale.

Wałęga dał znać o sobie już w pierwszej tercji. W 14. minucie udanie wykończył rzut karny, a chwilę później asystował przy trafieniu Dominika Pasia, po którym jastrzębianie objęli prowadzenie - 2:1. Jak się później okazało, po pierwsze nie trwało ono zbyt długo, a po drugie w tym meczu już więcej im się nie przytrafiła ta sztuka.

Jakub Bubkowski wyrównał po blisko... dziesięciu sekundach. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki, ale pod koniec drugiej tercji sanoczanie okazali się skuteczni w swych atakach i po 40 minutach prowadzili o trzy gole - 5:2.

Jastrzębianie dążyli do wyrównania, ale tylko dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza Niedźwiadków - przy obu golach asystował Wałęga. Ostatecznie, sanoczanie wygrali 6:4 i to oni zagrają w jutrzeszym finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Kamil Wałęga, Kondrad Gruszczyk i spółka zmierzy się o brązowy medal z Zagłębiem Sosnowiec, z którym poradzili sobie w grupie.