Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walczyli o Puchar Dyrektora LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

W miniony czwartek (24.05.2012) wraz z godziną 9.00 gimnzjaliści powiatu cieszyńskiego stanęli do VIII Powiatowego Drużynowego Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

W tym roku gimnazjaliści powiatu cieszyńskiego do Powiatowego Drużynowego Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie stanęli już po raz ósmy. Konkursowi towarzyszył wykład Ewy Poloczek z Koła Naukowego Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W miniony czwartek 17 trzyosobowych drużyn walczyło o miano zwycięzcy i Puchar Dyrektora LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Matematyczne zmagania składały się z dwóch części. Z pierwszą uczestnicy musieli zmierzyć się indywidualnie, z drugą „walczyli” już wspólnie w drużynach. O zwycięstwie decydowała suma zdobytych punktów. Do „pokonania” uczniowie mieli test wielokrotnego wyboru oraz cztery zadania matematyczne.  

Zwycięzcą tegorocznej edycji została drużyna z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie w składzie:  Bartosz Księżyc, Michał Miksza, Ambroży Pala. Uczniowie wywalczyli wspólnie 307 punktów. 

- Cieszymy się, że na konkurs zgłosiło się tak wielu młodych, zdolnych matematyków. Mamy nadzieję, że konkurs ten pogłębił w nich jeszcze bardziej matematyczne pasje i talenty, które być może staną się kiedyś ich atutem w przyszłości podkreślają organizatorzy VIII edycji matematycznych zmagań. 

II miejsce z wynikiem 279 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Goleszowie w składzie: Piotr Gajdzica, Rafał Nogły, Dominik Strządała. III miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie w składzie: Mateusz Brzeżycki, Dawid Ogrodowski, Jakub Wantulok. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Piotr Gajdzica z Gimnazjum w Goleszowie, który uzyskał maksymalną ilość 60 punktów.

Warto podkreślić, że konkurs zorganizowany został w tym roku już po raz ósmy. Każdego roku cieszy się wśród gimnazjalistów oraz ich nauczycieli popularnością. Sponsorem tegorocznej edycji było Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Stowarzyszenie Amicus Copernicus działające przy II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki z Kopernika: Aleksandra Skowrońska oraz Regina Rakowska. - Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania innych nauczycieli, młodzieży klasy drugiej realizującej rozszerzenie z matematyki oraz dzięki środkom finansowym i nagrodom przekazywanym przez sponsorów – podkreślają organizatorzy. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: