Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walczyli do końca

Tegoroczny, 40. Rajd Cieszyńska Barbórka przeszedł już do historii. Walka była do samego końca. Ostatecznie triumfowali Robert Halicki i Tomasz Tkacz, zwyciężając jubileuszową Cieszyńską Barbórkę przewagą 4,2 s.

To były niezwykle zacięte i emocjonujące zawody. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego metra. W sobotę, 22.11.2014, Bażanowicach doszło do wypadku samochodu załogi nr 34 - Michalina/Pochroń [Pisaliśmy: Rajd Barbórki - odwołany odcinek).

Po czwartym odcinku na prowadzenie wyszli Rafał Kręcioch i Kamil Heller (Ford Fiesta R2), jednak przed ostatnim odcinkiem stracili swoją 2 sekundową przewagę na rzecz Roberta Halickiego i Tomasza Tkacza (Abarth 500), którzy ostatecznie wygrali jubileuszową edycję Cieszynki o 4,2s. Na trzecim stopniu podium stanęli Hubert Palider i Mateusz Fortuna (Honda Civic Type-R, +31,8s).

Na czwartym miejscu rajd zakończył duet Damian Tomala i Mateusz Martynek (Honda Civic Type-R), tylko 0,2s za Paliderem z Fortuną. Piąte miejsce to najlepszy w karierze wynik odcinkiem stracili swoją Bartosza Foltyna, którego pilotował Jakub Gerber (Peugeot 208 R2, +53,6s). Na szóstym miejscu (i to z karą minuty) zakończył Sławomir Strychalski z Marcinem Hinzem (Ford Fiesta R2, +1:06,8s) na siódmym zwycięzcy tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka (Peugeot 208 R2, +1:27,3s). Ósemkę uzupełnił Michał Bachula i Mateusz Śliwa (Ford Fiesta R2, +1:38,6s), na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego (Honda Civic Type-R, +1:51,3s). Dziesiątkę zamknął Zbigniew Skucha-Cienciała z Adamem Ogiermanem (Ford Fiesta R2, +2:10,0s).

Pisaliśmy:
Jubileuszowy Rajd Cieszyńskiej Barbórki

Rajd Barbórki - odwołany odcinek
 

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: