Walczą o świetlicę - pomóż

Gmina Hażlach jako jedna z czterech miejscowości z województwa śląskiego znalazła się w II etapie programu "Pracownie Orange" i walczy o nową, multimedialną świetlicę. O tym, kto wygra, decydują Internauci. Na głosowanie pozostało niewiele czasu!

W dniach od 4 do 20 października trwa głosowanie w finale programu społecznego Pracownie Orange. W jego tegorocznej edycji w miastach i wsiach do 40 tys. mieszkańców powstanie 25 nowych pracowni – multimedialnych świetlic. Jedyną instytucją z powiatu cieszyńskiego, która uczestniczy w programie, jest Szkoła Podstawowa im. Trzech Braci w Hażlachu. Aby placówka wygrała dla siebie pracownię, musi zdobyć największą liczbę głosów w województwie śląskim.

Obecnie hażlaska szkoła zajmuje w głosowaniu pierwsze miejsce, gdyż zdobyła już ponad 4692 głosów (stan na 12.10.2017 r., godz. 9:12). Głosy w plebiscycie można oddawać na tej stronie:
https://pracownieorange.wp.pl/glosowanie/?r=slaskie

„Żyj lokalnie – myśl globalnie!” – tym hasłem posługują się pełni nadziei na zwycięstwo hażlaszanie. Jak piszą o planach: W Pracowni Orange będą odbywać się zajęcia nakierowane głównie na wykorzystanie nowoczesnej technologii. Idąc z duchem czasu i podążając za wymaganiami edukacyjnymi, chcemy wesprzeć wszystkich mieszkańców w kompetencjach ICT (zajęcia programowania, wykorzystanie nowoczesnych metod w codziennym życiu, język angielski dla całej rodziny). Zadbamy o wsparcie zawodowe wszystkich mieszkańców poprzez stworzenie punktu doradztwa zawodowego, gdzie można będzie skonsultować się z fachowcem podczas poszukiwania własnej drogi zawodowej, rozeznać się w potrzebach rynkowych naszego regionu. Ważne staną się spotkania dla seniorów naszej miejscowości, które będą dotyczyć kulinariów, kosmetologii oraz podstaw dietetyki. Dopełnieniem staną się spotkania fascynatów regionu, którzy zredagują blog dotyczący historii naszej małej ojczyzny. Aby wykorzystać drzemiący potencjał w młodym pokoleniu, zostanie przeprowadzony cykl zajęć fotograficznych, muzycznych (tworzenie własnej muzyki) oraz graficznych.

Głosować można codziennie do 20 października.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-12 19:30:00
dymek76: prowadzą Łodygowice
2017-10-12 22:47:10
Dizel: A ox jak zwykle aktualny! Od tygodnia walczymy a wy dopiero o tym piszecie. Wstańcie z kolan albo odejdźcie daleko, np do skoczowa.
2017-10-13 07:59:22
dymek76: 7.56 przewaga nad Łodygowicami 20 punktowa. Głosujcie niech zwycięży wioska z naszego powiatu.
2017-10-16 07:11:04
dyszol: Głosuję
2017-10-16 19:50:18
SPH.AP: Dziękujemy za każdy, oddany głos!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją