Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wakacje ze Stowarzyszeniem - pozostały wspomnienia

49 dzieci tegoroczne wakacje spędziło biorąc udział w półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie. 36 dzieci uczestniczyło w obozach. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia.

Dzieci, które półkolonie spędziły ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „Być Razem” będą miały co wspominać. Podczas tegorocznych wakacji nie brakowało bowiem atrakcji.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" było organizatorem obozów i kolonii letnich dla dzieci z Cieszyna. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy  długo będą mieli co wspominać, bo wrażeń i atrakcji tego lata było mnóstwo.

- W pierwszych dniach lipca rozpoczęły się Półkolonie Socjoterapeutyczne. Każdego dnia wychowawcy gwarantowali dzieciom niezwykłą zabawę! Wycieczka do stadniny koni w Boguszowicach połączona z pieczeniem kiełbasek, wyprawa do Parku Linowego w Wiśle, wspinaczka na ściance w Strefie Wolności, odwiedziny Słowiańskiego plemienia Gołęszyców i wiele, wiele innych przygód. Atrakcji było mnóstwo – informuje portal ox.pl Aneta Stachowiak-Zając z Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii Kontakt.

W okresie wakacyjnym w półkoloniach wzięło udział aż 49 dzieci z Cieszyna w wieku od 6 do 12 lat. Wycieczki, wyprawy w góry, turnieje, ogniska... wszystko to i jeszcze więcej podczas Obozu Twórczego Rozwoju.

- W obozach uczestniczyło w sumie 36 osób z Cieszyna i okolic. Jeden z turnusów współfinansowany był ze środków Gminy Cieszyn w ramach programu „Mamo, tato mamy lato!”. Obóz odbywał się w malowniczej Sidzinie w Beskidzie Żywieckim. Dzieci nawiązały nowe przyjaźnie, czas pobytu zaplanowany był tak, by spędzić go w bardzo interesujący sposób. Podchody, wyprawy w góry, wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie, Pokaz Mody, dyskoteki, turnieje sportowe oraz ogniska to tylko część rozrywkowego planu obozu. Uczestnicy wrócili z wakacji szczęśliwi, niemal ciągle pytając „Proszę pani, dlaczego musimy już wracać do domu…?” - wspominają organizatorzy.

Po wakacjach...

- Zapraszamy wszystkie dzieci już w przyszłym roku na kolejne turnusy półkolonii i obozy organizowane przez Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem”. A tym czasem, na rok szkolny 2012/2013, proponujemy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin szereg atrakcyjnych zajęć artystycznych i edukacyjnych w Centrum „Kontakt”. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie! - zachęca Aneta Stachowiak -Zając.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: