Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wakacje więc w szkołach remonty

Kiedy uczniowie odpoczywają w szkołach trwają prace remontowe. Niektóre inwestycje kosztują powiat cieszyński ponad milion złotych.


Największa inwestycja w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego prowadzona jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie. - Generalny remont sali gimnastycznej będzie kosztować około 1 370 000  zł i stanowi pierwszy etap budowy w przyszłości w placówce nowej hali sportowej według już istniejącego projektu, co  może pochłonąć blisko 8 mln złotych. Będziemy chcieli zdobyć na ten cel środki zewnętrzne, żeby w kolejnych latach zrealizować całą inwestycję, tak potrzebną szkole - mówi Starosta Cieszyński Czesław Gluza. Do końca roku cały istniejący już obiekt i zaplecze zostanie całkowicie przebudowane.


Ku końcowi zmierzają też prace remontowe sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Tam wymieniono: pokrycie dachu, elewację oraz stolarkę drzwiowa. Koszt remontu to 230 tys. złotych. Ponad 200 tys. zł kosztuje tez remont dachu budynku Zespołu Szkół Ponadgmnazjalnych im. W Szybińskiego w Cieszynie. W Skoczowie zaś trwa budowa kompleksu boisk sportowych Orlik, którego budowę prowadzi gmina Skoczów prze wsparciu finansowym cieszyńskiego starostwa w wysokości 330 tys.zł. – W czasie wakacji w naszych szkołach prowadzone są także drobne prace remontowe, które mają na celu poprawienie warunków nauczania, a których niemożna byłoby wykonać w trakcie roku szkolnego - dodaje starosta.


 Powiat ubiega się także o środki unijne na remonty w szkołach. Obecnie na rozstrzygnięcie czekają dwa złożone wnioski: na termomodernizację Zespołu Szkół Rolniczych w Międzyświeciu oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Zaolzianka w Istebnej.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: