Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wakacje skoczków

Wprawdzie nasi skoczkowie wakacje mają już za sobą, jednak podczas pobytu na zgrupowaniu Kadry A w Wiśle zdradzili, gdzie przebywali podczas swoich krótkich urlopów.

Polska, Słowacja, Włochy i Chorwacja – to były kraje, w których nasi skoczkowie spędzili tegoroczne wakacje. Przerwa w treningu była krótka (tylko przez tydzień nie wykonywali żadnych ćwiczeń), więc nie mieli czasu na eksplorowanie dalekich krain. Sposoby na relaks były różne, ale głównie związane z wodą: wędkarstwo, zabawa w aquaparku i plażowanie.

Nasz krajan, Piotr Żyła zdradził tylko, że zdecydował się na wodne kąpiele w słowackich aquparkach. Tą samą formę relaksu wybrał zawodnik z Bielska – Jakub Wolny.

W najdalszą podróż wybrał się lider klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix, Maciej Kot - Wakacje spędziłem tradycyjnie w Chorwacji, tym razem na wyspie Rab. To był tydzień spokojnego odpoczynku, ale z treningami co dwa dni na siłowni. Wakacje spędziłem z rodziną i znajomymi. Była nas większa grupa osób i fajnie, bo nie nudziliśmy się. Nie zliczę już ile razy byłem na wakacjach w Chorwacji, na pewno więcej niż piętnaście.

Na Mazury wybrał się za to Klemens Murańka, aby oddać się swojej pasji wędkowania - Już kiedyś miałem okazję łowić ryby, to było moje hobby. Łowiłem pstrągi w lokalnych rzekach. Wędkarstwo nie jest mi więc obce. Sprzed lat został mi sprzęt, który wtedy kupiłem, tylko zaginęło mi kilka wędek i musiałem na Mazurach kupić nową, bardzo fajną. Wiem, że mi się przyda, bo wciągnęło mnie wędkarstwo. Bardzo mnie to uspokaja.

Również Polskę na cel wakacyjnego odpoczynku wybrali Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula. - Byliśmy w Bieszczadach z dzieciakami z klubu KS Eve-nement Zakopane. Głównie z nimi spędzaliśmy czas, na ich treningach, realizowaliśmy też nasze treningi. Czas mijał nam trochę beztrosko, bo przeważnie mieliśmy tylko jeden swój trening dziennie. Wymyślaliśmy wiele zabaw z dzieciakami i myślę, że to była fajna forma spędzania wolnego czasu, a nie tylko przed komputerem czy telewizorem – opowiadał Dawid Kubacki.

Cóż, wypada życzyć naszym zawodnikom, aby po udanym wypoczynku przyszedł czas na jeszcze lepsze skoki.

mat.pras./red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-08 06:50:49
efelinqa: a przepraszam czy te \"SZCZYLE\" do szkoły nie chodzą ? ? no z drugiej strony po co .... trzeba siąść na desce ( czyli uczyli się tego prawie od urodzenia ) , odepchnąć się, odbić i spaść !!!! ja pitole co za robota - szkoły do tego nie trzeba - wystarczy podstawówka -niepełna :):):)
2016-09-08 14:42:53
NoNick: efelinqa - żal dupę ściska jak to mowią weź już skończ hejtować bo to już jest żałosne ... a może na igrzyska do rio się zgłoś ale paraolimpijskie bo masz downa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: