Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wakacje dla dzieci w powiecie

Dziś zakończył się rok szkolny. Dla dzieci zaczyna się upragniony czas wakacji. Wiele gmin z naszego powiatu oferuje różne formy spędzenia tego czasu dla swoich najmłodszych mieszkańców.

Nie wszystkie dzieci wyjeżdżają ze swoich rodzinnych miast i wsi podczas wakacji. Sprawdziliśmy z jakiej oferty mogą skorzystać w miejscu swojego zamieszkania w naszym powiecie.

Brenna


Stowarzyszenie „Integracja” wspólnie z Urzędem Gminy Brenna organizują „Wakacje z Pasją”, które odbędą się w dniach 11.07.- 29.07.2016r. z wyłączeniem sobót i niedziel. Dzieci będą mogły brać udział w różnorakich zajęciach od godz. 9.30 do 15.00.


Cieszyn

Szeroką ofertę dla najmłodszych prezentuje stolica powiatu. Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy w ramach swojej cyklicznej imprezy „Lato w mieście” przygotował wiele ciekawych wydarzeń dla najmłodszych. Są to m.in. warsztaty ceramiczne, taneczne, szachowe, malarskie. Niektóre z nich są jednak biletowane. Naprawdę każdy może znaleźć tu coś dla siebie.


Cieszyński MOSiR swoją ofertę kierują do osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Sportowe lato w mieście 2016 realizowane będzie zarówno w formie zajęć sportowo- rekreacyjnych, jak i również turniejów i zawodów. Nie zabraknie takich form aktywności fizycznej jak m.in. piłka nożna, koszykówka, siatkówka, mas wrestling, szachy, judo, tenis ziemny, pływanie, aqua aerobik, hokej na trawie czy jeździectwo konne.


Dębowiec

W Dębowcu półkolonie organizuje miejscowa Szkoła Podstawowa nr 5. Odbędą się się w dniach od 27.06 do 1.07 w godzinach od 7.00 do 16.00. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji.


Biblioteka Publiczna w Dębowcu zaprasza na wakacje temacie.. pirackiej przygody, które odbędą się w dniach 18.07-22.07 2016r. w godzinach od 10:00-11:30.

Górki Wielkie

Najmłodsi znajdą atrakcje dla siebie w ramach „Artystycznego Lata u Kossaków”. Wszystkie imprezy będą się odbywały w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”. Planowane są warsztaty dla całych rodzin, a także dla najmłodszych. Wakacje w Górkach obracały będą się głównie wokół książek.


Strumień

MGOK:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza dzieci przez całe wakacje do uczestniczenia w warsztatach, zabawach, projekcjach filmowych i wycieczkach. Zapisy już trwają, a oferta jest naprawdę bogata.

Hala Sportowa:

Tegoroczne wakacje w hali sportowej organizowane są pod hasłem: „Z nami bezpieczniej” . W tym roku zajęcia będą prowadzone w dwóch terminach od I termin 04-08.07.2016 oraz II termin 25-29.07.2016 r. Koszt udziału 50 zł.

Biblioteka Miejska:

Dzieci zostały zaproszonei do wzięcia udziału w letnich zajęciach oraz do korzystania z dostępnych w bibliotece gier planszowych, komputerów i PlayStation.


Trójwieś

Górale z kolei organizują podczas wakacji akcję ''W Trójwsi jest Bosko!'. Start już w niedzielę 26.06 o godz. 14:00- 17:00 w trzech szkołach jednocześnie: Istebna - Gimnazjum im Jana Pawła II, Jaworzynka - Szkoła Podstawowa nr 1, Koniaków - Szkoła Podstawowa nr 1. Akcja potrwa do piątku 01.07. W kolejne dni zajęcia rozpoczynać się będą o godz. 10:00 i potrwają do godz. 15:00. - W ramach akcji odbywają się zawsze gry i zabawy integracyjne, warsztaty tematyczne, wycieczka edukacyjna i program wychowawczy.

W Karpackiej Zagrodzie edukacyjne przez całe wakacje od poniedziałku do soboty, odbywały się warsztaty, pokazy związane z owczarstwem. Niektóre z nich będą jednak odpłatne.


Ustroń

W Ustroniu tradycyjnie odbędą się Wakacje z Prażakówką. Od 27 czerwca do 8 lipca . Program, harmonogram, terminy zapisów oraz ceny znaleźć można na stronie wydarzenia.

Zebrzydowice

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza do udziału w Akcji Lato 2106, która będzie się odbywać w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach oraz jej świetlicach.


Jeśli wiesz coś na temat innych imprez organizowanych dla dzieci w wakacje, to zamieść informację w komentarzu poniżej lub prześlij na maila redakcja@ox.pl. Zawsze możesz też dodać informację o imprezie do działu: Wkrótce w regionie

 

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: