Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wahadłowo na Katowickiej

W poniedziałek (05.03) rozpoczął się remont na ulicy Katowickiej w Cieszynie. W związku z tym pojawiły się utrudnienia w ruchu, na chwilę obecną jest to sygnalizacja świetlna, gdyż ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia dotyczą odcinka od rond na Pastwiskach w kierunku Hażlacha. Planowane zakończenie inwestycji to październik bieżącego roku.

Odcinek ulicy Katowickiej, którego dotyczy remont to część Drogi Wojewódzkiej 938, w związku z czym jednostką odpowiedzialną za inwestycję jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Roboty drogowe mają toczyć się na odcinku 1800 metrów, na których nawierzchnia jest szczególnie zniszczona. Droga na tym odcinku ma praktycznie zostać rozebrana i zbudowana od nowa. Prace mają więc dotyczyć wykonania podbudowy z kruszywa, warstw podbudowy bitumicznej oraz wykonanie nawierzchni, a także odwodnienia, kanalizacji oraz wykonania nowych chodników.

Obecnie na remontowanym odcinku pojawiła się sygnalizacja świetlna, ruch jest prowadzony wahadłowo. Oznacza to tyle, że droga jest na ten moment przejezdna, jednak przez sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy tworzą się spore korki w obu kierunkach. Sytuacja jest szczególnie zła w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu.

Ponieważ droga ma być praktycznie zbudowana od nowa ZDW zapowiada, że w pewnym momencie odcinek ulicy Katowickiej ma zostać całkowicie wyłączony z ruchu – Na chwilę obecną nie ma jeszcze przygotowanych planów, w jaki sposób będą poprowadzone objazdy w czasie, gdy ulica Katowicka zostanie zamknięta – poinformował w połowie lutego w rozmowie z ox.pl Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

Istnieją dwie możliwości poprowadzenia objazdów. W tej kwestii największy problem dotyczy "TIR-ów", które masowo przejeżdżają przez DW 938. Jedna z możliwości zakłada poprowadzenie objazdów przez tereny Hażlacha, Brzezówki oraz Pogwizdowa, tutaj jednak ulec zniszczeniu może droga, która nie jest przygotowana na taką ilość samochodów ciężarowych. Druga możliwość to skierowanie samochodów na S52. Jak kwestię tę rozwiąże ZDW dowiemy się w najbliższym czasie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-06 14:24:14
Artur1000: ...Druga możliwość to skierowanie samochodów na S52.<br /><br />No tutaj chyba nie ma za dużego wyboru. Natomiast Katowicką wyremontować i zamknąć dla ruchu powyżej 12t DMC. Zestawy do 12t oraz solówki spokojnie dojadą do klientów i dostarczą lub odbiorą towar. Włodarze miasta mają chyba odpowiednie i racjonalne argumenty, by przemówić ZDW do rozumu. Ale... jeśli nie będzie lekko to wystarczy wystawić poza obrębem drogi wojewódzkiej kładki dla pieszych o wysokości 3,2m ponad drogą. Oczywiście odpowiednio oznaczyć już na rondzie w Hażlachu i na wszelki wypadek nie wpuszczać na nie pieszych :) Powinno poskutkować.
2018-03-06 15:55:30
beata1: \&quot;poprowadzenie objazdów przez tereny Hażlaha\&quot; ha ha ha<br />Pozdrowienia od polonistki :)
2018-03-06 17:12:32
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Brawo dla redaktorow z ox za znajomosc pisowni miejscowości dalej nie poprawiono bledu no coz brawo wy! Nastepna sprawa zrobia nowa droge na odcinku 2 km a droga przez las w kierunku UWAGA REDAKTORZY OX HAŻLACHA dalej pozostanie nie naprawiona to wlasnie od starego salonu renault do rond w Hażlachu jest najbardziej zniszczona . Ale co z tego wyloza kilka milionow a za rok czy 2 to tiry znowu zrobia to samo ale coz ot takie dobro zmianowe myslenie tzw NA PAŁE
2018-03-06 19:20:06
BezNickowiec: beata1 , wodz dziewieciu niedzwiedzi - kretynka i kretyn, zamiast cieszyć sie , że w ogóle podano to do wiadomości to szukają błędów stylistycznych. Jak sie nie podoba , nie czytać.
2018-03-06 20:21:24
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Szznowny panie beznikowiec radze poczytac art 216 o obrażaniu ludzi i nazwania kogos kretynem
2018-03-06 23:10:40
lpp: kretyn<br /><br />1. pogard. ?człowiek ograniczony, tępy?<br /><br />2. ?człowiek dotknięty kretynizmem?<br /><br />to nie obraza tylko stwierdzenie faktu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: