Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W ZSGH uczą zawodowo


W ogólnopolskim konkursie „Lider Edukacji Zawodowej” Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Wisły osiągnął bardzo wysoki wynik drugie miejsce wśród  szkół, które zawodowo kształcą w zakresie gastronomii i hotelarstwa.


Jako jedyna szkoła z naszego regionu Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle odniósł sukces w ogólnopolskim konkursie „Lider Edukacji Zawodowej”.  Dyrektor szkoły Beata Iwaniuk oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego - Martyna Gajny wzięły udział w uroczystości wręczania dyplomów laureatom konkursu, która odbyła się w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Z rąk samej minister Krystyny Szumilas odebrały dyplom dla Technikum za zajęcie II miejsca w obszarze turystyka i hotelarstwo.
Do konkursu zgłosiło się 212 szkół w 15 obszarach kształcenia. Ostatecznie nagrodzonych zostało 39 szkół z 11 obszarów zawodowych. Kryteria, które komisja konkursowa brała pod uwagę przy ocenie merytorycznej wniosków, to m.in.:
- efektywność kształcenia i zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
- udział uczniów w turniejach i olimpiadach zawodowych,
- współpraca szkół z pracodawcami, instytucjami rynku pracy, instytucjami naukowo-badawczymi,
- badanie losów absolwentów,
- działania na rzecz poprawy bazy techno-dydaktycznej, - a także działania zmniejszające/ograniczające liczbę niepowodzeń szkolnych oraz wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zwycięstwo przyniosło też nagrodę. Szkoła wzbogaciła się o nowoczesną, multimedialną pracownię językową z tablicą multimedialną, projektorem i wizualizerem.


KOD


 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: