Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Wiśle remontują drogi

Trzy ulice w Wiśle są remontowane. Ulica Dworcowa, Nowa i Kręta niebawem zyskają nowe oblicze.

O remontach dróg, poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. -  Szanowni mieszkańcy, dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam trzy kolejne inwestycje drogowe, które tej jesieni są prowadzone w Miasto Wisła. Dzisiaj zobaczmy zdjęcia "sprzed", w najbliższym czasie będziemy je mogli porównać ze zdjęciami ulic po zakończeniu inwestycji. To oczywiście nie wszystkie inwestycje, które obecnie są realizowane w naszym mieście, w kolejnych postach pokażę chociażby inwestycje związane z kanalizacją – zapewnił włodarz.

Trwają prace m.in. na ulicy Dworcowej, które zakładają roboty rozbiórkowe, wyrównanie istniejącej nawierzchni tłuczniowej, ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych, czyli warstwy wiążącej i ścieralnej na długości ok. 515 m. - W ramach inwestycji zostanie także przeprowadzone ułożenie fragmentu ścieków betonowych oraz oczyszczenie istniejącego rowu. Inwestycja na ulicy Dworcowej kosztuje 294.071,49 złotych -stwierdził Tomasz Bujok.

Remontowana jest także ul. Nowa. - Prace na ul. Nowej zakładają zabudowę krawężników drogowych z jednej strony ulicy, ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych na długości ok. 310 metrów a także wykonanie regulacji pokryw studzienek kanalizacyjnych, krat ulicznych oraz zaworów wodociągowych i gazowych. Koszt inwestycji to 234.648,70 złotych – dodaje burmistrz.

Ostatnie prace są realizowane na ul. Krętej. -  To przede wszystkim wymiana instalacji gazowej w drodze, wyrównanie istniejącej podbudowy, ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych (warstwa wiążąca i ścieralna) na długości ok. 192 metrów oraz wykonanie regulacji pokryw studzienek kanalizacyjnych, krat ulicznych oraz zaworów wodociągowych i gazowych – opisuje Tomasz Bujok.  Koszt wykonania ulicy Krętej wynosi 171.991,06 złotych.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: