W Wiśle bez granic

Słoneczna aura towarzyszyła zawodnikom podczas rywalizacji na imprezie sportowo - rekreacyjnej " Powiat bez Granic". W ósmej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Brenna.

W tym roku Powiat bez Granic gościł w Wiśle. Zawody sportowe odbywały się m.in na obiektach OS Start oraz na Jonidle. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowała w piłce nożnej, siatkówce, tenisie stołowym, szachach. Odbyła się także sztafeta w której wystartowały reprezentacje wszystkich 12 gmin powiatu cieszyńskiego. Jak co roku nie zabrakło zawodników niepełnosprawnych, którzy rywalizowali w rzucie kulą, piłką lekarską, w skoku w dal oraz w biegach na 100 i 200 metrów. Specjalne konkurencje przygotowano także dla samorządowców. Największe emocje jak co roku wzbudził mecz piłki nożnej. W Tym roku gospodarz imprezy, Wisła, wzmocniona siłami Powiatu walczyła z reprezentacją składającą się z zawodników z pozostałych 11 gmin. Podczas spotkania padło aż 6 bramek. Z wyniku 3:3 cieszyły się obie drużyny. Zmagania samorządowców śledził poseł z Bielska Stanisław Pięta.

Podczas części oficjalnej starosta cieszyński Czesław Gluza wspomniał o idei imprezy : poprzez wspólną zabawę i rywalizację sportową chcemy uczcić kolejną 18 już rocznicę istnienia samorządu terytorialnego w Polsce. Cieszę się, że tegoroczna edycja odbywa się w Wiśle i chce podziękować serdecznie gospodarzom, panu burmistrzowi, wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację tej imprezy. Burmistrzom i wójtom dziękuję za wspieranie młodych, sportowych talentów bo to przecież oni rozsławiają powiat cieszyński w kraju i zagranicą.

Podczas tegorocznej imprezy najlepiej spisali się zawodnicy z Brennej, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło Chybie, zaś na trzeciej pozycji znalazł się Skoczów. Puchary i dyplomy dla uczestników imprezy to nie jedyne wyróżnienia, które trafiły do sportowców. Redaktor Naczelny Głosu Ziemi Cieszyńskiej Paweł Czupryna razem ze starostą uhonorowali również najlepszych sportowców i trenerów 2007 roku, którzy zwyciężyli w plebiscycie Głosu: 10 miejsce zajęła Anna Stanieczek, na 9 miejscu znalazł się Piotr Cieślik, kolejne ósme miejsce przypadło w udziale Karolinie Czapka, na siódmym miejscu znalazła się Karolina Chrapek , 6 miejsce zajął Piotr Szymala. Kolejny laureat plebiscytu to Tomasz Sikora, który zajął 5 miejsce, czwarty w plebiscycie był Janusz Rokicki, trzecie miejsce podobnie jak w zeszłym roku dla Pauliny Ligockiej, srebro przypadło Martynie Cyganek , złoto jest tylko jedno i złotym sportowcem mógł zostać tylko jeden człowiek, a jest nim oczywiście wielki mistrz z Wisły Adam Małysz. Wsród trenerów na trzecim miejscu znalazł się Zbigniew Gryżboń, drugi był Marek Konowoł , a najlepszym trenerem roku 2007 został oczywiście pierwszy szkoleniowiec Adama Małysza Jan Szturc.