Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Twoim imieniu. Co z remontem ul. Potoczki w Bażanowicach?

Mieszkańcy Bażanowic od lat są mocno niezadowoleni ze stanu technicznego ul. Potoczki. Do Urzędu Gminy w Goleszowie wysłaliśmy zapytanie o plany jej przebudowy.

Jak wynika z odpowiedzi, której udzieliła nam wójt Sylwia Cieślar, gminy nie stać na samodzielne wyremontowanie drogi. - Gmina po licznych interwencjach mieszkańców Bażanowic zleciła opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskała decyzję pozwolenia na przebudowę. Jej zakres obejmuje jezdnię, pobocza, rowy i kanalizację deszczową, a realizacja jest uzależniona od otrzymanych dodatkowych środków zewnętrznych - podkreśla.

Warto przypomnieć, że w piątek (10.2) gmina Goleszów otrzymała promesy o łacznej kwocie ok. 9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to jednak 50-procentowe wsparcie finansowe na przebudowę odcinków ul. Wielodroga i Kojkowickiej w Puńcowie. Wójt przyznaje, że gmina złożyła wniosek do wspomnianego funduszu o przebudowę ul. Potoczki, pieniędzy jednak nie przyznano.

Goleszowski magistrat ciągle jednak podejmuje starania o pozyskanie funduszy. - Przewiduje się etapowe wykonanie zadania. Zakres działań w ramach poszczególnych etapów determinowany będzie wysokością osiąganych środków. Szacunkowy koszt inwestycji to około 7 mln zł - dodaje Cieślar.

KR


Wznawiamy naszą serię - W Twoim imieniu. Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia? Nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie udać się po pomoc? Chcesz pozostać anonimowy? Skontaktuj się z naszą redakcją mailowo lub zadzwoń - 33 300 31 80 (w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku).

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, ani pytań głupich, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-16 09:26:31
Marx.: tam w ogóle nie myślą - zaplanować na końcu ulicy Tężnię "Sanktuarium Rzeczpospolitej Wolnej i Katolickiej p.w. JP II i Rodziny Kaczyńskich", kasy będzie jak lodu
2023-02-16 15:17:09
Konkretny: Naprawdę to nie jest zrozumiałe ,niby tłumaczą się brakiem kasy,a w Dzięgielowie tak super drogę zrobili..takich dziur nigdy nie było jak teraz są
2023-02-16 17:44:21
suski: Dzięgielów to droga powiatowa
2023-02-17 13:08:53
Konkretny: Mimo wszystko Dzięgielòw ma wykonanie profesjonalne.Jestem pełen podziwu dla projektu przejść dla pieszych wykonanych na wzniesieniu,bo auta muszą i tak hamować i bezpieczeństwo jest zapewnione dla pieszych podwòjnie.inne drogi też były robione.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: