Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Twoim imieniu. Co z parkingami na os. Podgórze?

Mieszkańcy cieszyńskiego osiedla Podgórze od lat skarżą się na problemy związane ze zbyt małą liczbą miejsc parkingowych. W ostatnim czasie zgłaszaliście nam, że odkąd trwa przebudowa ul. Zofii Kossak-Szatkowskiej, zaparkować jest jeszcze trudniej. Poprosiliśmy o wyjaśnienia władze nadolziańskiego grodu.

Jak zauważa Beata Topa z Urzędu Miejskiego w Cieszynie, przebudowa ponad 40-letniej ul. Kossak-Szatkowskiej wymagała dostosowania jej do obecnie obowiązujących przepisów budowlanych dotyczących szerokości jezdni i ilości miejsc parkingowych. - Kluczowym było zachowanie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów i kierującym pojazdami. Biorąc pod uwagę powyższe, jak również ukształtowanie terenu oraz istniejącą już infrastrukturę służącą mieszkańcom osiedla, jak usytuowanie w pasie drogowym wiat mieszczących kontenery na śmieci, ilość miejsc parkingowych uległa zmniejszeniu do 27 pełnowymiarowych miejsc parkingowych. Trudno jest podać ilość miejsc jakie istniały przed modernizacją, bo część z nich nie spełniała żadnych parametrów określonych prawem - zaznacza. 

W zastępstwie zlikwidowanych miejsc przy ul. Kossak-Szatkowskiej, miasto planuje utworzenie nowych w innych częściach osiedla. - Wzdłuż ulicy Ludwika Brożka został już wybudowany parking na 10 miejsc ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego. W najbliższych tygodniach rozpocznie się budowa kolejnego parkingu, również na 10 miejsc, wzdłuż ulicy Franciszka Popiołka, finansowanego z budżetu gminy Cieszyn. To powiększy liczbę miejsc parkingowych na terenie osiedla Podgórze o 20 miejsc. Dodatkowo przy sklepie Lewiatan planowane jest wybudowanie dodatkowych 8 do 10 miejsc które nie zostały przewidziane w projekcie modernizacji ul. Kossak-Szatkowskiej.  Sumarycznie bilans miejsc parkingowych spadnie o około 2-4 miejsc - dodaje Topa. 

Warto też zaznaczyć, że miasto ma w planach modernizację ul. Gustawa Morcinka, a przy niej ma powstać parking nawet na kilkadziesiąt miejsc. Na realizację inwestycji potrzebne są jednak pieniądze. - Staramy się pozyskać zewnętrzne środki na ten projekt - kończy urzędnik. 

Przesłana nam korespondencja nie zawiera jednak odpowiedzi na kilka innych pytań. Do tematu jeszcze wrócimy.

KR


Wznawiamy naszą serię - W Twoim imieniu. Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia? Nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie udać się po pomoc? Chcesz pozostać anonimowy? Skontaktuj się z naszą redakcją mailowo lub zadzwoń - 33 300 31 80 (w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku).

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, ani pytań głupich, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-28 21:54:38
poCieszny: Jeśli został wybudowany parking z budżetu obywatelskiego to urzędasy nie mają prawa się nim chwalić i wciągać go w ogół dostepnych miejsc parkingowych. Fakt to fakt, zmniejszyli liczbę miejsc parkingowych i samochody obecnie zamiast parkować na obrzeżach osiedla przeniosły się między bloki co jest gołym okiem zauważalne i powoduje, że jest jeszcze bardziej ciasno. Strach pomyśleć co się stanie jak będzie musiała przejechać tamtędy straż pożarna wozem bojowym. A wracając do parkingu na 10 miejsc z Budżetu Obywatelskiego - zanim go wybudowali to wzdłuż tego parkingu mieściło się, w zależności od stylu parkowania od 6 do 8 aut nie tamując przy tym przejazdu. Więc bilans jest taki, że za grube pieniądze zyskano może 2 lub 3 miejsca parkingowe. A wystarczyłoby zamiast budować to wyznaczyć miejsca i namalować je na ulicy a pieniądze przeznaczyć na inny ważny cel. No ale trzeba, żeby jeden drugiemu dał zarobić a urząd do tego jeszcze się chwali nie swoim osiągnięciem i sukcesem. Kartonowy kraj...
2023-01-29 09:52:26
krzysztof  mm: niektórzy nie mogą się zdecydować, jak chcą mieć świat wokół siebie urządzony - ordnung jak w BRD, czy chaos jak w w Indiach, jedno i drugie ze wszystkimi konsekwencjami - niektórzy jak widać próbują jedno z drugim pożenić, ale efekty są zazwyczaj karykaturalne
2023-01-29 10:00:13
jojestelazgalicyji: UWAGA!!! w Ratuszu powinien zapanować niepokój, wręcz panika. Naczelny cenzor, krytykant Magistratu Miasta Cieszyn, pod artykułem na Facebooku staje w obronie Ratusza pisząc: "Leszek Waleczek No . I dlaczego czepiacie się Włodarzy Miasta ." Cóż za zmiana w 2023 roku, Burmistrzowie Miasta Cieszyn, ta pochwała nie wrózy dobrze.
2023-01-29 20:05:49
Oko: To jest majstersztyk, żeby za pieniądze mieszkańców, utrudnić im życie. Z drugiej strony, nikogo nie ruszyło że miasto upada w tempie odwrotnie proporcjonalnym do podwyżek uposażeń włodarzy, tak więc mata co chceta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: