Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W trosce o zdrowie mieszkańców

Siedemdziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu rozpoczynającym kolejną edycję realizowanego już  od siedmiu lat programu „Forum Inicjatyw Prozdrowotnych w Powiecie Cieszyńskim w roku 2011”. Inicjatorem była Barbara Kłosowska Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

W miniony poniedziałek (14 luty) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego wiele osób zebrało się, by wspólnie zadbać o zdrowie mieszkańców powiatu. Spotkanie podobnie, jak każdego roku integruje przedstawicieli społeczności lokalnej, oraz aktualizuje bazy danych dotyczące działań prozdrowotnych w bieżącym roku.

Forum otworzył tradycyjnie Czesław Gluza Starosta Cieszyński. Uczestniczyli w nim również: Jerzy Pilch Wicestarosta, Radni Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej - Przewodniczący Jerzy Nogowczyk, Anna Suchanek i Wojciech Brachaczek oraz  przedstawiciele samorządów miast i gmin, jednostek i placówek, w tym: służby zdrowia, sanitarnej, opieki społecznej, organizacji pozarządowych i związków wyznaniowych oraz firm z terenu Powiatu Cieszyńskiego.

Forum podejmuje tematy związane między innymi ze zwiększeniem aktywności fizycznej wśród mieszkańców, poprawą sposobu żywienia ludności i jakości zdrowotnej żywności, zmniejszenia występowania otyłości, jak również tworzenia warunków do zdrowego i aktywnego życia osób starszych.

Po części oficjalnej zaprezentowane zostały plany i propozycje działań prozdrowotnych w ramach Starostwa Powiatowego, Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, laboratorium Med-Lab-Suchanek oraz wielu organizacji pozarządowych.

O muzyczną oprawę spotkania zadbała Klaudii Fober, wolontariuszka Ośrodka „Można Inaczej” z Ustronia.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: