Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Szpitalu Śląskim będą się uczyć czeskich słówek

Na początek język czeski, później przyjdzie pora również na język angielski. Szpital Śląski w Cieszynie wpadł na pomysł, by podszkolić swoich pracowników... w językach obcych.

To dowód na to, że na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno, zwłaszcza jeśli dzięki temu zyskają również... pacjenci.

Już niebawem personel medyczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie będzie się doszkalał w językach obcych. Pomysłodawcy przedsięwzięcia wyszli z założenia, że znajomość języka obcego (na początek czeskiego) ułatwi między innymi  komunikację interpersonalną.

Chętni już są. Nauka języka czeskiego odbywać się będzie na terenie szpitala, po godzinach pracy. Na kursantów czeka 40 godzin zajęć. - Są już pierwsi zainteresowani. Jeśli będzie potrzeba, kurs językowy zostanie przedłużony. Planujemy również rozpoczęcie nauki języka angielskiego – informuje portal ox.pl Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Coraz częściej gabinety polskich lekarzy odwiedzają pacjenci z Czech, nierzadko również Polacy korzystają z porad czeskich specjalistów.

- W zeszłym roku dr Piotr Szyrocki z Czeskiego Cieszyna zaproponował naszemu Szpitalowi współpracę w zakresie wymiany informacji o organizowanych szkoleniach, kursach i wykładach prozdrowotnych. W założeniu było, że w ten sposób lekarze, personel średni oraz pozostali zainteresowani, będą mogli skorzystać z różnych form zdobywania wiedzy po obu stronach granicy.  O wszystkich naszych działaniach prozdrowotnych informowaliśmy, na bieżąco, "drugą stronę". Aby wykłady były zrozumiałe zainicjowaliśmy naukę języka czeskiego, którego znajomość przyda się naszym pracownikom również w wykonywaniu obowiązków służbowych – wyjaśnia B. Karnas.

Lektor, który będzie uczył pracowników szpitala pochodzi z Czeskiego Cieszyna a kurs nauki języka czeskiego finansowany jest przez pracowników

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: