W Szczyrku najlepszy Aschenwald, Pilch i Zniszczoł w czołowej "10"

Wczoraj (piątek), w Szczyrku rozpoczęto zmagania w ramach Pucharu Beskidów. W pierwszym konkursie, który podobnie jak dwa pozostałe, jest zaliczany do Letniego Pucharu Kontynentalnego, zwyciężył Philipp Aschenwald.

Inauguracyjny konkurs tegorocznego Pucharu Beskidów najlepiej wyszedł Philipp'owi Aschenwaldowi. Szwajcar, w obu seriach, oddał najdłuższe skoki i miał blisko siedem punktów przewagi nad drugim Hazetdinowem. Na najniższym stopniu podium stanął Lukas Hlava.

Niewiele zabrakło, a zamiast Czecha, z trzeciego miejsca mógł się radować polski skoczek, Przemysław Kantyka. 21-latek uplasował się na czwartej pozycji, ze stratą niecałych czterech pkt. do reprezentanta Czech.

W czołowej „10” uplasowali się jeszcze Tomasz Pilch oraz Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy zajął 7. miejsce, a jego kolega klubowy ulokował się zaraz za nim. Po punkty sięgnęli jeszcze Paweł Wąsek (20.) oraz Andrzej Stękała (27.). Niestety Kacper Juroszek, dla którego miał to być jedyny występ w Pucharze Beskidów, został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Dzisiaj kolejna odsłona trzydniowego tournée. Skoczkowie będą rywalizować w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza. Początek zawodów o godz. 19.