Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Pierśćcu spotkasz prawdziwego świętego Mikołaja!

Pierściec słynie z Sanktuarium św. Mikołaja. Nic więc dziwnego, że lokalne stowarzyszenie postanowiło wspomnieć tego świętego, a przy okazji zaprosić najmłodszych na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Życiorys św. Mikołaja biskupa jest bogaty. Słynął ze szczodrości i dobroci. Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i z pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego Mikołaja) grzecznym dzieciom przynosi prezenty zwykle słodkie, a niegrzecznym na poprawę rózgę.


W Pierśćcu w Sanktuarium św. Mikołaja znajduje się figura świętego, słynie z wielu cudów. Od kilku lat szczególny wymiar ma tu wspomnienie św. Mikołaja na początku grudnia. W najbliższą sobotę również szykuje się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Stowarzyszenie Nasz Pierściec zaprasza na "Spotkanie z Mikołajem" 2 grudnia o godz. 15.00 na placu przy OSP. W programie upominki zagadki, gorąca czekolada i super zabawa.

Z pewnością Święty Mikołaj ubierze się w tradycyjny biskupi strój...


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: