Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W klasie będzie sama!

Noemi Kucharčíkowa to jedyna uczennica, która w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę w 1. klasie Polskiej Szkoły Podstawowej w Stonawie. W czwartek po południu przyszła na zapisy razem z rodzicami i starszym bratem.

Państwo Kucharčíkowie są oboje Czechami, mimo to zdecydowali się posłać swoją córeczkę do polskiej szkoły. – Kiedy zapisywaliśmy Noemkę do przedszkola, zabrakło miejsca w czeskiej placówce. Zapisaliśmy ją więc do polskiej. Noemka znalazła tam kolegów, nauczyła się polskiego, zaczęła uczęszczać do zespołu folklorystycznego „Dziecka ze Stónawy”. Zadomowiła się w polskim środowisku, a my też czujemy się dobrze wśród tutejszych rodziców. Poza tym bardzo nam się podoba podejście pani dyrektor do uczniów i ich rodziców – zaznaczyła mama dziewczynki.

Noemi przekonała wczoraj zarówno swoich najbliższych, jak i dyrektor Marcelę Gabrhel, o tym, że do szkoły jest świetnie przygotowana. „Egzamin”, który trwał ok. 45 minut, zdała na 120 procent.

Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-07 18:51:50
Wiederholec: Odnośnie strajku nauczycieli. Ile godzin dziennie będą strajkować nauczyciele? Pensum wynosi 18 godz. a razem z poza pensum pracują 40 godz. tygodniowo. Powinni zatem przebywać w szkole i strajkować 8 godz. dziennie, żeby wyrobić tygodniowy czas pracy. Tak czy nie?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: