Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Karwinie Polak maluje murale

Street art, zwany muralem, upiększy halę do piłki ręcznej w Karwinie. Realizacją tego projektu zajmuje się polski malarz, Arkadiusz Andrejkow.

W oparciu o wspólny projekt Karwiny i Jastrzębia-Zdroju „MURALowa współpraca” powstaną w Karwinie dwa rysunki street artowe, zwane też muralami. Pierwszy z nich tworzy już na fasadzie hali do piłki ręcznej polski artysta Arkadiusz Andrejkow. Malarz urodził się w Sanoku i jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest autorem wielu podobnych realizacji na terenie kraju.

- Pracując nad projektem, bazowałem na historii klubu piłki ręcznej HC Baník Karviná i ogólnie czeskiego klubu piłki ręcznej. Do samej realizacji wybrałem klasyczną technikę kolażu, która ma niepowtarzalny styl wizualny, a jednocześnie oferuje różne rozwiązania kompozycyjne i przestrzenne – mówi autor muralu, Arkadiusz Andrejkow.

Na elewacji hali, widzimy również napis HC Banik Karviná oraz logo tego kwitnącego klubu. Projektem od strony czeskiej zajmie się znany artysta Nikola Khoma Vavrous. Malarz zapowiedział, że jeśli tylko pogoda na to pozwoli, mural będzie skończony do niedzieli, a w poniedziałek zniknie rusztowanie.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: