Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Jaworzu więcej kobiet! Podsumowali 2021 rok

Gmina Jaworze podsumowała 2021 rok. Gminni urzędnicy podliczyli, podsumowali i opublikowali raport demograficzny za miniony rok.

Liczba mieszkańców zameldowanych na stałe w Jaworzu, wyniosła na koniec 2021 roku 7026 osób. Większość, bo aż 52 procent, stanowiły przedstawicielki żeńskiej części społeczeństwa.

Z możliwości zameldowania na pobyt czasowy skorzystało w minionym roku 256 osób. - Dla odmiany, w tym przypadku większość stanowili mężczyźni – bo aż 53 procent. Podsumowując, oficjalna liczba obywateli, związanych meldunkiem z Jaworzem, wyniosła na koniec 2021 roku 7312 osób – dodają jaworzańscy urzędnicy.

W Jaworzu swoją przystań znaleźli także obywatele innych państw. Tu swój pobyt zgłosiło 78 osób. Najwięcej obywateli Ukrainy, choć Jaworze gości także przedstawicieli aż 5 kontynentów – Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. - Nie mieliśmy w 2021 roku jedynie mieszkańców z Australii i… Antarktydy. Wśród osób z obywatelstwem najbardziej egzotycznych i odległych państw znajdziemy przedstawicieli Peru, Armenii, Algierii, Chin czy Stanów Zjednoczonych. Meldunek stały i czasowy posiadało 14 osób z paszportem Unii Europejskiej i 64 osoby spoza tej wspólnoty – czytamy w zestawieniu gminy Jaworze.

Co piąty mieszkaniec gminy Jaworze to osoba niepełnoletnia – to 1373 osoby. Wśród dzieci i młodzieży, zdecydowanie dominują chłopcy - 732 osób, dziewcząt jest o 91 mniej - 641 osób. W trakcie 2021 roku 18 urodziny obchodziło 37 panien i 40 kawalerów.

Najliczniejszą grupę jaworzan stanowią osoby urodzone w 1976 roku – to 127 przedstawicieli tego rocznika. Z kolei, najstarsza mieszkanka Jaworza urodziła się rok po zakończeniu I wojny światowej – w 1919 roku, co oznacza, że obchodziła już swoje 102. urodziny! W Jaworzu nie brakuje także osób, które przyszły na świat w latach 20. XX wieku – zameldowanych jest 16 osób z roczników 1920-1929.

Aż 169 osób w wyniku przemeldowania z innej gminy znalazło w minionym roku swoje miejsce zamieszkania w Jaworzu, podczas gdy 147 osób wyprowadziło się z terenu naszej miejscowości.

Jednak w 2021 roku ubyło 31 jaworzan. - W głównej mierze jest to efekt niekorzystnej proporcji liczby urodzeń do liczby zgonów. W 2021 roku na świecie pojawiło się 26 dziewczynek i 27 chłopców. W tym samym czasie odnotowaliśmy smutną okoliczność śmierci w przypadku 101 jaworzan – zmarło 55 panów i 46 pań – podsumowuje gmina Jaworze.


Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaworzu sporządził w 2021 roku łącznie 147 aktów małżeństwa. W Urzędzie Stanu Cywilnego udzielono 60 ślubów, z czego 28 uroczystości odbyło się poza salą ślubów, czyli w romantycznych plenerowych krajobrazach Jaworza. 77 uroczystości zaślubin miało charakter konkordatowy, z czego większość – bo aż 64 – stanowiły śluby udzielane w kościele katolickim.

Wśród 53 najmłodszych mieszkańców Jaworza, którzy urodzili się w 2021 roku dominuje, wśród dziewczynek imię Zuzanna - 3 osoby oraz Julia, Laura, Liliana, Natalia (po 2 osoby). Jeśli chodzi o chłopców to jaworzańska społeczność zyskała 3 Nikodemów oraz po dwóch młodych Jasiów, Jakubów, Michałów i Oliwierów.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: