Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Italii żyje się słodko

Włochy to nie tylko modny Mediolan, szlachetne wina oraz spaghetti. Te same Włochy kryją w sobie wiele zaskakujących niespodzianek - urzekających budowli oraz nieodkrytych i zaskakujących swoją malowniczością miejsc, do których chce się powrócić.

Kraina słodkiego życia - tak najkrócej można nazwać i opisać Włochy, a ściślej mówiąc Republikę Włoską. Państwo to zajmuje powierzchnię 301 230 km² a jego linia brzegowa ciągnie się przez blisko 7600 km.

Możemy tam dotrzeć transportem naziemnym – samochodem albo autokarem lub polecieć samolotem. Najpopularniejsze miejscowości na terenie Włoch to: Rzym, Mediolan (uznawany za europejską stolicę mody) oraz Neapol (trzecie co do wielkości miasto we Włoszech). To właśnie do tych trzech miast przybywa najwięcej turystów. Metropolie te należą jednocześnie do najbardziej zaludnionych.

 

 

Jeśli chcesz poznać mniej znane oblicze Włoch, zawitaj przede wszystkim do Cinque Terre – to kompleks pięciu wiosek liguryjskich pozostających jeszcze do niedawna w całkowitej izolacji od reszty kraju. Do dziś jest tam bardzo trudno się dostać, gdyż miejscowości te położone są między skałami a morzem.

 

 
Na zdjęciu: malownicza Manarola - jedno z pięciu miast fragmentu riwiery liguryjskiej o nazwie Cinque Terre.

Jednakże na szczęściarzy, którzy tam dotrą, czekają niezapomniane wrażenia i wspaniały widok na riwierę. Chcąc zasmakować w niepowtarzalności Włoch, odwiedź również Chianti. Chociaż to typowo rolniczy obszar i nie znajdziesz na nim atrakcyjnych zabytków czy dzieł sztuki, to z pewnością zachwyci Cię smak tamtejszego wysokogatunkowego wina o tej samej nazwie co miejscowość.
 

Jezioro Trazymeńskie o powierzchni 128 m2
położone jest w Umbrii, w centrum Włoch.

 

 

Chcąc przenieść się nieco w czasie, możesz odwiedzić również średniowieczne miasteczko Ravello. To właśnie tu powstał drugi akt opery Ryszarda Wagnera „Parsifal”. Artysta zainspirował się ozdobnymi mozaikami wypełniającymi dziedziniec willi Rufowo. Ci, którzy poczują się zmęczeni i przytłoczeni miejskim gwarem, mogą odpocząć w jednym z bardziej malowniczych ale rzadziej odwiedzanych zakątków, jakim jest Jezioro Trazymeńskie. Jego zielonkawe i czyste wody to swoiste zaproszenie do kąpieli, ale i do żeglowania.

Trzecie co do wielkości jezioro Włoch - Como - należy
do najgłębszych jezior w całej Europie.
Jego głębokość sięga miejscami 425 m.

 

 

 

Innym, wartym Twojej uwagi, urzekającym swoją malowniczością obszarem jest Jezioro Como. Wokół niego znajdują się liczne przestrzenie zachęcające do pieszych wycieczek. Nie brak tam również pięknych i spokojnych plaż, na których wypoczywają mieszkańcy Mediolanu oraz austriaccy turyści. Włochy to także odpowiednie miejsce dla osób, którym dolega artretyzm lub reumatyzm. Jest tu wiele miejsc o walorach uzdrowiskowych. Przykładem takiego miejsca jest wyspa Ischia, która oferuje przede wszystkim piękne i malownicze baseny termalne oraz kwitnące i mieniące się tysiącem kolorów subtropikalne ogrody.
 

 

 

fot.: sxc.hu

 

Dowiedz się więcej zadzwoń lub odwiedź:

Biuro Podróży Family TOUR

Rynek 7, Skoczów  tel. 33 853 0733

mobile: 535 100 544


www.family-tour.pl

 

 

 

Możesz także dołączyć na Facebooku do Patrycji Katarzyny Rusin specjalistki z biura podróży, która zwiedziła już niejedno miejsce i chętnie opowie o tym, co warto zobaczyć.

źródło:
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: