Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W imieniu korzystających z basenu

Podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie radny Czesław Banot zaapelował w imieniu wszystkich osób niepełnosprawnych, które korzystają z pływalni przy Szkole Podstawowej nr 4 o rozwiązanie problemu, który zdaniem radnego w dobie postępu techniki nie może zostać pominięty.

Sprawa, którą przetoczył radny Czesław Banot dotyczyła korzystania z basenu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie, a konkretniej dojazdu do niego.

- Z basenu miałem okazję korzystać wielokrotnie w czasie niepogody w okresie letnim – podkreślił radny, dodając - dziwi mnie jedna sprawa, mianowicie że w ramach dotacji, która otrzymaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – chodzi o ponad półtorej miliona złotych, nie udało się rozwiązać problemu otwierania rampy przy wjeździe na teren basenu. Przyjeżdżając na pływalnię, za każdym razem około 15 minut zabierało mi z czasu kąpieli stanie pod rampą i oczekiwanie, aż ktoś wpuści mnie na teren kąpieliska

Radny Czesław Banot przypomniał, że z basenu przy SP4 korzystają między innymi osoby niepełnosprawne, szkoły integracyjne i  stowarzyszenia, dlatego problem rampy należy rozwiązać.

- Myślę, że nie jest to wielki wydatek. Można w dzisiejszej dobie techniki zrobić dzwonek lub zdalne sterowanie, żeby nie tracąc kilkunastu minut na otwarcie rampy podjechać pod basen. To moja prośba w imieniu wszystkich osób niepełnosprawnych, które z tego basenu korzystają –zaapelował radny.

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: