W grupie nie do zatrzymania!

Miłe wieści napłynęły do nas z Turcji, gdzie zakończyła się faza grupowa w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w siatkówce plażowej. Małgorzata Ciężkowska ze Skoczowa oraz Urszula Łunio z Olsztyna zwyciężyły w grupie F. Niestety, w ćwierćfinale, po wyrównanym boju, musiały uznać wyższość kanadyjskiej pary Emma Glagau/Ruby Sorra (1:2).

Polki rozpoczęły zmagania w Izmirze w czwartek, kiedy przystąpiły do dwóch spotkań. Najpierw bez większych problemów pokonały rywalki z Mozambiku, wygrywając 2:0 (21:17, 21:9). Małgorzata Ciężkowska oraz Urszula Łunio zmierzyły się w kolejnym meczu ze Słowenkami, ale przebieg był podobny do inauguracyjnego starcia, a biało-czerwone ponownie wygrały bez straty seta – 2:0 (21:15, 21:9).

Skoczowianka z Olsztynianką na zakończenie zmagań w grupie F podejmowały Łotyszki. Spotkanie dostarczyło nieco więcej emocji niż wcześniejsze starcia z udziałem reprezentantek Polski. Biało-czerwone pierwszą partię wygrały do 15 i także drugi set padł ich łupem (21:16), wygrywając w całym spotkaniu 2:0. Ciężkowska i Łunio przemknęły przez grupę F jak burza i wywalczyły awans do 1/8 finału z 1. miejsca.

Po wyjściu z grupy bez większych problemów poradziły sobie ze Szwajcarkami - Leoną Kernen i Murielą Bossart - wygrywając 2:0. Niestety, w ćwierćfinale, po wyrównanym boju, musiały uznać wyższość kanadyjskiej pary Emma Glagau/Ruby Sorra - 1:2.

Mistrzostwa Świata Juniorów w siatkówce plażowej:

• faza grupowa, grupa F: Ciężkowska/Łunio - Angela Dercia Tembe/Vania Precina José Miambo (MOZ) - 2:0 (21:17, 21:9)
  • faza grupowa, grupa F: Ciężkowska/Łunio - Ziva Jarovnik/Anja Puckmeister (SLO) - 2:0 (21:15, 21:9)
  • faza grupowa, grupa F: Ciężkowska/Łunio - Daniela Konstantinova/Liva Ebere (LAT) - 2:0 (21:15, 21:16)
  • 1/8 finału: Ciężkowska/Łunio - Leona Kernen/Muriel Bossart (SUI) - 2:0 (21:15, 21:17)
  • 1/4 finału: Ciężkowska/Łunio - Emma Glagau/Ruby Sorra (CAN) - 1:2 (21:13, 19:21, 12:15)