Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W góry na piechotę

Wszystko musi działać bez zarzutu. Dlatego gestorzy funkcjonujących w Beskidach kolei linowych rozpoczynają techniczne przeglądy. Od dziś (18.03.2019) turyści nie wyjadą już na Czantorię w Ustroniu. Przegląd wyciągu w Ustroniu potrwa miesiąc. Turyści będą mogli jednak korzystać z kanapy w weekendy.

Specjaliści sprawdzą stan ruchomych części kolejek, wyciągów krzesełkowych i gondoli. Ocenią również jakość łożysk, podpór, a także lin nośnych. Podczas Świąt Wielkanocnych kolejki mają już wozić turystów.

Koleje linowe to jedne z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Beskidach. Za tydzień rozpocznie się przegląd gondoli na Szyndzielnię. Zmodernizowana kosztem 14 mln złotych kolejka wymaga jednak regularnej oceny, dokonywanej przez fachowców. W 2017 roku wymieniono tam napęd główny i awaryjny, a także hamulce i całą elektronikę. Powieszono również większe i nowocześniejsze gondole. Najbliższy przegląd zakończy się 14 kwietnia.

Na kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim, jak informują Polskie Koleje Linowe, prace powinny rozpocząć się 25 marca i potrwać do 5 kwietnia. PKL czeka na akceptację terminu przez dozór techniczny.

Końcem marca turyści nie wjadą również na Skrzyczne w Szczyrku. 1 kwietnia mają stanąć także wyciąg kanapowy na Mosorny Groń w Zawoi i Dębowiec w Bielsku-Białej. Kanapa na Dębowiec uruchomiona zostanie ponownie 20 kwietnia.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: