Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Goleszowie zapachniało świętami

Ustrojona i rozświetlona choinka w centralnym punkcie gminy, pięknie przyozdobione drzewko w Urzędzie Gminy. Goleszów szykuje się do świat.


Jest już szopka i rozświetlona choinka. W Goleszowie zagościła magia Świąt Bożego Narodzenia. W sobotnie popołudnie 3 grudnia, pod namiotem ustawionym obok Urzędu Gminy, odbyło się przedświąteczne kolędowanie, nad którym patronat objęła wójt Sylwia Cieślar. Tuż po godz. 15.00 rozpoczęły się występy grup dziecięcych z gminnych przedszkoli, szkół oraz Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów.

W pięknej świątecznej scenerii, można było usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz mieszanych chórów kościelnych z Goleszowa - zarówno katolickiego, jak i ewangelickiego. Uczestnicy wydarzenia mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i zaopatrzeć się w to, co konieczne podczas nadchodzących świąt.

O weekendu można także podziwiać już iluminacje świąteczne wraz z rozświetloną choinką oraz niezpodziankę - drewnianą szopkę, która również stanęła w Goleszowie.

Równie światecznie jest w Urzędzie Gminy, gdzie zostały przyozdobione pięknymi pierniczkami gałązki choinki. Uczyniły to przedszkolaki.

Na zaproszenie wójt Sylwii Cieślar, Urząd Gminy Goleszów odwiedziły maluchy z Oddziału Przedszkolnego z Goleszowa Równi, aby przystroić świąteczne drzewko.

W przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko najmłodsi, którzy własnoręcznie przygotowali ozdoby, ale i ich wychowawcy oraz pracownicy urzędu na czele z wójt.

Choinka znajdująca się na parterze, została przystrojona i rozświetlona blaskiem kolorowych lampek. Osoby odwiedzające budynek urzędu, będą mogły zobaczyć efekt działań najmłodszych mieszkańców.

Tradycja wspólnego przystrajania choinki w Urzędzie Gminy zrodziła się kilka lat temu. Od początku w inicjatywie uczestniczą przedszkolaki z gminnych placówek oświatowych.


- Dziękuję najmłodszym uczestnikom tego wydarzenia za odwiedziny i za moc pozytywnej, przekazanej energii. Słowa podziękowania kieruję również do dyrektora Przemysława Misiarza, wychowawców Oddziału Przedszkolnego w Goleszowie Równi oraz pań, które przygotowały warsztaty. Udekorowana przez Was, kochane dzieci, choinka wniesie już od dnia dzisiejszego świąteczny nastrój w mury naszego urzędu – mówiła na zakończenie Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

KOD

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-05 18:09:56
Oko: Jest jakieś zdjęcie dot. gminy bez Sylwii?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: