Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Goleszowie przedszkola zamknięte, w Jaworzu - otwarte

Większość gmin z naszego regionu decyduje się nie otwierać przedszkoli i żłobków, tłumacząc swoje decyzje względami bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w Goleszowie, w którym placówki edukacyjne pozostaną zamknięte do co najmniej 7 czerwca.

Jak podkreśla Sylwia Cieślar, za dalszym zamknięciem gminnych przedszkoli są nie tylko ich dyrektorzy. - Za decyzją o nieotwieraniu przedszkoli przemawiają także decyzje większości rodziców i opiekunów prawnych, którzy zadeklarowali, iż w obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej nie poślą swoich dzieci do gminnych przedszkoli - napisała wójtka gminy na swoim facebookowym profilu. 

Zgoła inną decyzję podjął samorząd Jaworza, który uruchomił oba swoje przedszkola, jednak wprowadzając szczegółowe restrykcje. - W przedszkolach opiekę znajdzie na dzień dzisiejszy (zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej) zaledwie 1/4 dzieciaków - podkreśla na Facebooku wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.

Jak dodaje, sytuacja epidemiologiczna będzie na bieżąco monitorowana i niewykluczone jest, że placówki zostaną natychmiastowo zamknięte w przypadku skoku zachorowań na COVID-19.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-25 14:46:26
wyśmienity cwaniaczek: yhy NIKOMU SIĘ ROBIĆ NIE CHCE !!!!! lepiej jest jak jest .................
2020-05-25 14:52:01
tom lem: ... nikomu jak nikomu, prywatny musi, w gminnym jak kto chce ;-))) ale brawa dla Jaworza za odwagę i pomoc przy opiece nad małolatami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: