Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W gminie Strumień pracują nad strategią

W gminie Strumień ruszają prace nad strategią rozwoju na lata 2023-2030+. Tworzenie strategii rozwoju, czyli długoterminowego planu działania to ważny moment w życiu gminy, który będzie wyznaczał cel działania.- W ciągu kilku miesięcy prac diagnostycznych, analitycznych, warsztatowych i konsultacji społecznych chcemy wypracować optymalną dla naszej gminy ścieżkę rozwoju – informuje gmina Strumień.

 

Mieszkańcy są  zaproszeni do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. - Zależy nam by proces tworzenia nowej strategii był możliwie najszerszy, uspołeczniony, uwzględniający potrzeby, ale również opinie i pomysły mieszkańców i osób, które na co dzień z miasta korzystają i działają na jego rzecz. Ważne jest również zdanie i opinia naszych liderów społecznych, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, czy też przedsiębiorców. Nie możemy zapomnieć o naszej tradycji i dziedzictwie, jednocześnie musimy spoglądać w przyszłość. Kluczowe dla naszego miasta wydają się dziś być kwestie demografii oraz środowiska. Pragniemy zaprosić mieszkańców i wszystkich zainteresowanych do udziału w pracach nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ - dodaje Urząd Miejski w Strumieniu.

 
Wszystkich zainteresowanych urzędnicy zapraszają do udziału w warsztacie, który odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Strumieniu (w sali multimedialnej) w dniu 16.06.2023 r. o godzinie 16:00.

Następne warsztaty zaplanowane są na: 20.06.2023 r. o godz. 10:00 (warsztaty dla młodzieży z terenu gminy Strumień) i 26.06.2023 r. o  godz. 16:00.

Strategia Rozwoju to najważniejszy dokument planistyczny, wyznaczający zasadnicze cele i kierunki, które pozwolą na dynamiczny i zrównoważony rozwój miasta w najbliższej dekadzie. Dokument ten to także jedno z narzędzi umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych przez gminę, pozwalający na monitorowanie poziomu rozwoju Gminy Strumień.

Pierwszym etapem rozpoczęcia prac nad dokumentem jest podjęcie przez Radę Miejską w Strumieniu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia strategii. Określa ona między innymi szczegółowy tryb i harmonogram dalszych działań. Zakończenie prac nad dokumentem planowane jest na koniec 2023 roku.


KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: