Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W ''Dziupli'' rock'n'rollowo

Solidną porcję rock’n’rolla, punka i reggae zaserwowali w sobotni wieczór miłośnikom dobrej muzyki gospodarze czeskocieszyńskiego klubu „Dziupla”. Zaprosili na koncert polską  (pochodzącą ze Skoczowa przyp.red.) kapelę Redakcja, której liderem jest Darek Dusza, legenda polskiego rocka.

Gitarzysta Darek Dusza grał kiedyś w Śmierci Klinicznej, Absurdzie i różnych formacjach Irka Dudka, pisał również teksty dla zespołu Dźem. Obecnie nadal współpracuje z Dudkiem, pisząc dla niego teksty i grając na gitarze w Shakin’ Dudi. Darek przez parę miesięcy szukał wokalisty, aż wreszcie natrafił w internecie na Adama Antosiewicza (ex-El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin’ Dudi) i Łukasz Walczak (znany z wielu, głównie jazzowych składów). W listopadzie 2009 roku zespół rozpoczął próby. W styczniu 2010 roku muzycy zarejestrowali swój pierwszy materiał demo. O tego czasu grają na koncertach, szykują nowe utwory, a w najbliższym czasie powinna się pojawić pierwsza płyta Redakcji.

Na koncercie w „Dziupli” zabrzmiały nie tylko najnowsze piosenki, ale też legendarne utwory Śmierci Klinicznej z początku lat 80. ub. wieku: „Sahara” i „Nienormalny świat”. – Nasza muzyka płynie z serca i duszy krzyczącej, zbuntowanej – powiedział nam po koncercie wokalista Adam Antosiewicz. – Dla mnie wielkim zaszczytem jest przede wszystkim granie z Darkiem Duszą, z legendą polskiego punka. Zresztą tak samo Bartek i Łukasz to wyśmienici muzycy. Nasza współpraca owocuje, przekroczyliśmy już dwudziestkę utworów, nagraliśmy płytę. I jeżeli tylko będzie odzew ludzi, publiczności, która będzie nam dawała siłę, żebyśmy mogli jeździć po Polsce i grać, to będziemy zadowoleni. Bo dobrze czujemy się na scenie, każdy koncert to dla nas ogromna satysfakcja i sądzę, że nikomu już nie uda się nas zatrzymać.

Głos Ludu - gazeta Polaków w Republice Czeskiej
 

źródło: Głos Ludu
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: