Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Czeskim Cieszynie płacą mniej

Miasto Czeski Cieszyn postanowiło starać się o zniżki na prąd i gaz dla mieszkańców. W ten sposób mieszkańcy Czeskiego Cieszyna zaoszczędzą nawet kilkanaście tysięcy koron.

56 gospodarstw stara się o lepszą cenę gazu i 86 gospodarstw zapłaci mniej za energię elektryczną, wszystko dzięki e-aukcji, z której mogli skorzystać mieszkańcy Czeskiego Cieszyna.

E-aukcja odbyła się 30 lipca. W pierwszej turze zapisało się 56 gospodarstw domowych ubiegających się o tańszy gaz ziemny i 86 gospodarstw ubiegających się o tańszą energię elektryczną. – Szacuje się, że w ten sposób mieszkańcy zyskają ogromne oszczędności na zużyciu energii elektrycznej - 15 868,61 koron oraz gazu-  29 585,73 koron rocznie. Najwyższa oszczędność dostaw energii elektrycznej na jednego obywatela dzięki e-aukcji wyniosła 99,64 procent, z tym że miał on dotąd niekorzystną taryfę, najniższy poziom oszczędności to 13,55 procent. W przypadku gazu, maksymalne oszczędności to 46 procent, najniższe 25,77 proc. Dla obu usług średnią oszczędność  przekracza trzydzieści procent – mówi Dorota Hawlikova, rzeczniczka Czeskiego Cieszyna.

Mieszkańcy pytają czy mogą jeszcze uczestniczyć w tej e-aukcji. Firma przeprowadzająca  e-aukcję liczy na większy oddźwięk mieszkańców – Zaczęliśmy dyskutować o przygotowaniach do kolejnej rundy e-aukcji, co może nastąpić już we wrześniu – dodaje rzeczniczka Czeskiego Cieszyna.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: