Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Cieszynie powstanie nowy plac zabaw

Najmłodsi mieszkańcy Cieszyna, a zwłaszcza osiedla Piastowskiego pod koniec wakacji będą mogli korzystać z nowego placu zabaw? Wszystko wskazuje na to, że tak. W tym tygodniu Burmistrz Miasta Cieszyna ogłosił bowiem przetarg na budowę placu zabaw w ramach zadania p.n. Piastowskie - Mini Strefa Sportu i Rekreacji.

24 czerwca Gmina Cieszyn złożyła zamówienie na budowę placu zabaw w ramach zadania p.n. Piastowskie – Mini Strefa Sportu i Rekreacji. Przypomnijmy, iż wspomniane zadanie znalazło się wśród 9 propozycji na które mieszkańcy mogli głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Wygrały wówczas dwa projekty a wśród nich znalazła się właśnie Mini Strefa Sportu i Rekreacji przy ul. Skrajnej.

Przedmiotem wspomnianego zamówienia jest budowa placu zabaw. Wyposażony zostanie on w strefę z urządzeniami zabawowymi zlokalizowanymi na nawierzchni bezpiecznej oraz strefę fabryki piasku zlokalizowanej w dużej piaskownicy. Urządzenia będą rozmieszczone z zachowaniem wymaganych stref bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ograniczenia dostępu zwierzętom, plac zabaw zostanie ogrodzony ogrodzeniem o wysokości 100 cm – czytamy w złożonym zamówieniu.

Na placu zabaw zostaną zamontowane urządzenia zabawowe, fabryka piasku z piaskownicą, bujak na sprężynie w kształcie hipopotama, huśtawka typu bocianie gniazdo, bujak na sprężynie w kształcie samochodu sportowego, huśtawka wagowa, lokomotywa, karuzela, zadaszona wieża oraz inne obiekty małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna.

Termin składania ofert do przetargu mija 8 lipca. Natomiast samo zakończenie robót zaplanowano na 31 sierpnia br.

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-28 18:22:57
mako: O ile pamiętam, miały też być jakieś urządzenia do ćwiczeń na powietrzu. Zapomniano?
2015-06-29 08:38:57
agatomek: Silownia na swiezym powietrzu dawno stoi!????
2015-06-30 11:10:20
venis: Tak wykonano ładny plac zabaw i sportu,ale nie ma parkingów. Plac zabaw usytuowany jest między ulicą Węgielna a Kamienną ale radzę dość piechotą bo nawet dla mieszkańców parkinu brakuje, nie mówiąc jeszcze o kolizyjnym dojeździe do Osiedla Piastowskiego. Zakręty w lewo przy natężonym ruchu brak ronda choć miejsca dosyć, ale kto się tym przejmuje to miało być śpiące osiedle dla górników..Musi być kilka śmiertelnych wypadków aby władza poszła po rozum do głowy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: