Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie pomagają uzyskać dotacje

W marcu w Cieszynie wystartowały darmowe konsultacje, dotyczące akcji „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Akcja jest skierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, a jaj celem jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

W ramach akcji właściciele domów jednorodzinnych, zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego, mogą uzyskać dofinansowania na określone inwestycje, oczywiście związane z ograniczaniem emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Inwestycje, na które można uzyskać dofinansowanie to między innymi:

• wymiana starych pieców na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła;
• docieplenie budynków;
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
• modernizacja instalacji centralnego ogrzewania;
• instalacje odnawialnych źródeł energii;
• montaż wentylacji z odzyskiem ciepła.


W związku z możliwością uzyskania dofinansowania, cieszyński Ratusz zdecydował się na wprowadzenie darmowych konsultacji dla mieszkańców miasta - Burmistrz Miasta Cieszyna zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Cieszyna na darmowe konsultacje, których udzielał będzie w Ratuszu - pokój 102 (I piętro), w każdy wtorek w miesiącach marzec - maj (pierwszy dyżur zaplanowany jest na dzień 5 marca 2019 r.) w godz. 9:00 - 15:00, specjalista, mgr inż. Maciej Mierzejewski – poinformowały władze miasta.

Czyste Powietrze to program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego budżet wynosi 193 mld złotych. Przeznaczony jest do podmiotów z terenu województwa śląskiego – osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych, lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł., dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formacie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł. Formy dofinansowania to dotacja lub pożyczka.

Program realizowany jest w latach 2018-2029. Podpisywanie umów musi nastąpić nie później niże 31 grudnia 2027 roku. Zakończenie wszystkich prac objętych umową musi się zakończyć do 30 czerwca 2029 roku. Dotacje można uzyskać zarówno na wymianę kotła w budynku już istniejącym, jak i na zakup i montaż nowego źródła ciepła w budynkach budowanych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: