Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie naruszono ciszę wyborczą

W piątkowym tygodniku "Głos Ziemi Cieszyńskiej" ukazał się apel cieszyńskich radnych zachęcający do głosowania za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. - To ogłoszenie narusza ciszę wyborczą - uznał Andrzej Adamek, szef bielskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - Co innego, gdyby radni zachęcali do wzięcia udziału w referendum, ale bez wskazywania, jak głosować - dodał. Sprawa trafi do sądu.

Włodzimierz Cybulski, wiceburmistrz Cieszyna mówi, że ogłoszenie jest stanowiskiem rady miejskiej, które zostało podjęte jeszcze w kwietniu. Zamieścił je w tygodniku przewodniczący rady miejskiej, podobnie jak wcześniej w innych lokalnych mediach. - Na pewno nikt z urzędu nie naruszył ciszy celowo - zapewnia Cybulski. - Pech, że "Głos" wychodzi w piątek... - martwi się.

Sprawę bada policja. Przedstawiciele tygodnika tłumaczą, że choć ma on datę piątkową, to do dystrybucji trafił już w czwartek. Jak nam powiedział Adamek, za naruszenie ciszy wyborczej grozi kara grzywny do 5 tys. złotych, a sprawa ogłoszenia znajdzie finał w sądzie.
źródło: gazeta.pl
dodał: J.P.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: