W Cieszynie bawili się słowami

''Lokomotywa'', ''Okulary'', ''Stefek Burczymucha'' - te i wiele innych wierszy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych można było usłyszeć wczoraj (25.11) w Cieszynie. Przed publicznością w Domu Narodowym wystąpili finaliści Międzyszkolnego Konkursu ''Bawmy się słowami''.

Wczoraj (25.11) w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Aktorsko-Recytatorskiego „Bawmy się słowami”. Konkurs ten już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych wśród uczniów z cieszyńskich szkół podstawowych. Organizatorem tego wydarzenia jest Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie.

W pierwszym etapie konkursu dzieci „bawią się słowami” w swoich placówkach. Droga do finału nie jest prosta. Najpierw uczniowie muszą bowiem przejść etap klasowy, a dopiero później międzyklasowy, by dostać się do finału międzyszkolnego. W tym roku do ostatniego etapu zakwalifikowało się 27 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych z Cieszyna. Wszyscy finaliści zaprezentowali się podczas uroczystej gali w Domu Narodowym. Finał konkursu ma charakter prezentacji. Tutaj nie ma wygranych i przegranych. Wszyscy uczniowie, którzy dostali się do tego etapu, mają pierwsze miejsce – podkreślała dyrektor Alternatywnej Szkoły Podstawowej Marcela Tessar.

Uczniowie prezentowali różnego rodzaju wiersze. Najczęściej pojawiały się jednak utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Ale nie zabrakło również poezji gwarowej, czy tekstu z filmu. Podobnie, jak w poprzednich latach, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponieważ wszystkie szkoły podstawowe z Cieszyna, zarówno publiczne, jak i niepubliczne wzięły w nim udział. Dziękuję Wam wszystkim za to, że tutaj jesteście – mówiła Marcela Tessar.

Mali artyści nie tylko pięknie recytowali wiersze. Podczas występu prezentowali także swoje aktorskie zdolności. Nie zabrakło również ciekawych, niekiedy śmiesznych, strojów i różnego rodzaju rekwizytów.

Oto lista uczestników finału konkursu „Bawimy się słowami”:

SP1 – Milena Swoboda, Karolina Farana, Dominika Suchorab
SP2 – Amelia Budzińska-Lipka, Maksymilian Stoszek, Gabriela Kądziałka
SP3 -  Emilia Czauderna, Iwona Sitek, Tymoteusz Dawid
SP4 -  Anna Sztwiertnia, Adam Kosak, Aleksander Gołębiowski
SP6 – Anna Postrożny, Ewa Boruta, Dominika Ozga
SP7 -  Wiktoria Kozieł, Ryszard Rybczyński, Antoni Chlebek
ASP – Maciej Wieja, Valentina Rakowska, Efrem Mizia
SPTE – Kinga Weber, Wojciech Spandel, Martyna Rozum
KSP – Zuzanna Zorychta, Zofia Surzycka, Jakub Wojtyna

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją