Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Brennej rozegrano zimową edycję maratonu górskiego LEŚNIK

w sobotę 4 grudnia na stokach okalających Brenną rozegrano zawody w biegach górskich z cyklu „Leśnik”. Zawody rozgrywane są na trzech dystansach: około 10-15km, ok. 25 km i ok. 40-50 km w czterech porach roku w Beskidach. Zimową edycję maratonu górskiego „LEŚNIK” zorganizowano w Brennej.

To, czym jest bieg „Leśnik” jego organizatorzy tak scharakteryzowali na swej stronie, że pozostaje tylko zacytować: „Jeśli szukasz łatwych asfaltowych tras, nagród, pucharów, kategorii wiekowych, parku rozrywki, waty cukrowej, baloników, bitej śmietany na punktach, masażystów, fajerwerków i cukierków - musisz szukać dalej. My jesteśmy z tych prostych raczej...., u nas się po prostu biega, czasami podchodzi na czworaka, czasami pokonuje strumień wpław. Widoki zapierają dech w piersi, leśne trasy pełne są niespodzianek, a na mecie witamy gospodarską kwaśnicą i chlebem ze smalcem. Dlatego u nas nie spotkasz tłumów, Telewizji ani samochodów do wygrania! Możemy pogadać o błocie, o kamieniach, o morderczych zbiegach i rwących strumykach. Nie będziemy głaskać i pytać czy boli - bo przecież musi boleć. Ale zrozumiemy czemu klniesz jak szewc na trasie i uśmiechasz się na mecie. Damy Ci piwko i razem ponarzekamy na tego co wymyślał trasę a potem rozjedziemy się do domu i.... za czas jakiś zapewne zobaczymy się znowu. Bo góry czekają i my czekamy :) Bo czasem LEŚNIK to BOleśnik ale za to zawsze na długo zapada w pamięć i w serce.”

Zawody to rywalizacja, miejsca na podium. Jednak zwycięzcami tych wyjątkowych, niezwykle trudnych zawodów mogą czuć się wszyscy, którzy sobotni bieg ukończyli. Zresztą sami organizatorzy podkreślają: „Nie sugeruj się nazwą to nie łatwe leśne przebieżki turystycznymi szlakami. My obiecujemy, że będzie trudno - Wy musicie tylko ukończyć”. Niemniej wyłoniono także zdobywców pierwszych trzech, podiumowych miejsc. Oto wyniki:

MARATON LEŚNIK ZIMA 2021
KOBIETY:
I miejsce MAŁGORZATA JĘDRZEJCZAK
II miejsce JOANNA KŁAPACZ
III miejsce KINGA GRZYWA
MĘŻCZYŹNI:
I miejsce BARTOSZ MISIAK
II miejsce PAWEŁ ZAJĄC
III miejsce MAREK KADŁUBICKI

PÓŁMARATON LEŚNIK ZIMA 2021
KOBIETY:
I miejsce JOANNA LEŚKÓW
II miejsce MAŁGORZATA FUCZIK
III miejsce KAROLINA CHODOWIEC
MĘŻCZYŹNI:
I miejsce MARIUSZ MIŚKIEWICZ
II miejsce MICHAŁ LEWIAK
III miejsce ADAM CIECHAŃSKI

SPEED LEŚNIK ZIMA 2021
KOBIETY:
I miejsce MONIKA WĘGOREK
II miejsce KAROLINA MIREK
III miejsce KAROLINA LEBIECKA
MĘŻCZYŹNI:
I miejsce DAWID STREIT
II miejsce ADAM BUCZYŃSKI
III miejsce MATEUSZ CHAJDAS

Pełne wyniki zawodów znajdziemy tutaj

(pw)

źródło: ox.pl
dodał: pw

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: