Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Boguszowicach kontrolują

Na co dzień stoją przy trasach szybkiego ruchu, teraz przenieśli się na przejście graniczne. Od wtorku na dawnym przejściu w cieszyńskich Boguszowicach, Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi kontrole stanu technicznego pojazdów.
 
Co kontrolują? Przede wszystkim stan układu hamulcowego zarówno pojazdów ciężarowych jak i autobusów. Co chwilę na specjalny pas kierowane są pojazdy do kontroli. Sprawdzamy oczywiście stan opon oraz zawieszenie pojazdu – mówi Łukasz Balcar kierownik cieszyńskiego oddziału ITD. Inspektorzy do dyspozycji mają, jedyną w Polsce, mobilną stację kontroli.
 
Na czym to polega? Praktycznie przypomina bardzo kontrolę w stacji diagnostycznej. Samochód wjeżdża na specjalne rolki – tutaj sprawdzany jest układ hamulcowy
Inspektorzy kontrolują pojazdy od trzech dni. Samochody są wybierane wyrywkowo – choć jak dodaje Balcar – duży nacisk kładziemy na autobusy.

 
 
Inspektorzy ITD pracują w Boguszowicach na dwie zmiany. Dzisiaj ostatni dzień ich kontroli na przejściu granicznym. Ale jak zapowiadają, zapewne jeszcze tutaj powrócą
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: