Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W A klasie wciąż dwie niewiadome

Do zakończenia piłkarskiego sezonu w naszym regionie pozostała już tylko jedna kolejka. Najwięcej niewiadomych, bo aż dwie, pozostaje w A klasie, gdzie stale nie wiemy, kto sięgnie po mistrzostwo, a komu, w przyszłym sezonie, przyjdzie grać w B klasie.

Kto mistrzem?

O tym, kto w przyszłym sezonie zagra w Okręgówce, zadecyduje bezpośrednie starcie, do którego dojdzie w Kończycach Małych. Tamtejszy lider A klasy podejmie wicelidera z Goleszowa. Jedni i drudzy notowali ostatnio zwycięstwa. Kończyce Małe wygrały trzy mecze z rzędu, a podopieczni Tomasza Matuszka cztery. Oba zespoły świetnie poradziły sobie na wiosnę. Piłkarze z Kończyc Małych zdobyli 29 punktów na 36 możliwych. Z kolei ich niedzielni rywale zainkasowali oczko mniej.

Sportkontakt traci do lidera punkt, a to oznacza, że chcąc awansować do Okręgówki, potrzebuje zwycięstwa. Na jesień lepsi okazali się gospodarze najbliższego starcia, którzy wygrali w Goleszowie, 3:1.

Kto zagra w B klasie?

Ogromny ciężar spoczywa na piłkarzach z Kaczyc, którzy co prawda, aktualnie zajmują bezpieczną, 12. pozycję, ale jeżeli nie zdobędą w Cieszynie przynajmniej punktu, to oni pożegnają się z A klasą.

Na dzień dzisiejszy, pewni spadku są piłkarze z Ochab, którzy wcześniej wycofali się z rozgrywek. Przedostatnie miejsce zajmuje Wisła Strumień, której już teraz należy dopisać trzy punkty za sobotni mecz z Ochabami. To oznacza, że jeżeli Kaczyce przegrają z Piastem, zrównają się punktami z Wisłą i o spadkowiczu zadecydują ich wzajemne spotkania. A te przemawiają na korzyść Strumienia, który u siebie wygrał 3:1, a w Kaczycach przegrał 0:1.

W grę wchodzi jeszcze jeden wariant, który może oznaczać, że zarówno Wisła, jak i GKS spadną do B klasy. Ale to zależy już od wydarzeń w wyższych ligach. Jeżeli rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała opuściłiby IV ligę, wówczas w Okręgówce poszerzyłoby się grono spadkowiczów o jeszcze jedną pozycję. Do A klasy spadłaby któraś z drużyn, która należy do skoczowskiego okręgu, a to oznacza, że z ligą pożegnałyby się trzy zespoły (Ochaby, Kaczyce i Strumień).

16.06, 17:00 LKS Olza Pogwizdów - LKS Strażak Dębowiec
16.06, 17:00 TS 1909 Piast Cieszyn - GKS Morcinek Kaczyce
16.06, 17:00 KP Beskid Skoczów II - LKS Strażak Pielgrzymowice
17.06, 11:00 LKS Beskid Brenna - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie
17.06, 17:00 LKS Kończyce Małe - LKS Sportkontakt Goleszów
17.06, 17:00 LKS Orzeł Zabłocie - LKS Zryw Bąków


Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: