Viva Il Canto - koncert Ucisz Serce

W Cieszynie już po raz XXVI zagościł festiwal Viva Il Canto. Pierwszy z cyklu koncertów odbył się na terenie kościoła kaplicy SS. Boromeuszek i nosił tytuł ''Ucisz Serce''. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Na terenie kaplicy, czy też jak zwykło nazywać się to miejsce kościoła Boromeuszek znajdują się bowiem wspaniałe organy, które zostały udostępnione artystom, a całe pomieszczenie ma bardzo dobrą akustykę.

Koncert był z pewnością niezapomnianym przeżyciem muzycznym dla tłumnie zgromadzonych gości. Klaudiusz Jania zasiadł przy organach, Jarosław Spałek akompaniował na trąbce a Agnieszka Bielanik-Witomska i Ireneusz Miczka swoim śpiewem chwytali za serca. Muzyka przeplatała się z recytacją w wykonaniu Grażyny Durlow i Małgorzaty Mendel. Całość była idealnie zaplanowana i wywierała na widzach niesamowite wrażenie.

- Gdzie się prawda zaczyna a gdzie się rozum kończy gdzie miłość między nami a gdzie już cierpienie czy łza czy na nosie ciepło zimnej wody – ten fragment wiersza Jana Twardowskiego oraz wiele innych wygłoszonych dawało wiele do myślenia i wspaniale współgrał z muzyką wykonywaną przez artystów. Szczególne emocje wzbudził natomiast utwór finałowy „Hallelujah” L. Cohena, w tym wypadku udało się wywołać nawet łzy wzruszenia niektórych widzów.

W cyklu Viva Il Canto będziemy mogli podziwiać następne koncerty. 28 września w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie o godz. 18:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncert „LEJDISTANGO”, 29.09 na Salo Koncertowej PSM w Cieszynie odbędzie się Wieczór Muzyki Żydowskiej, a koncert galowy „BE MY LOVE” znów zagości w teatrze, tym razem 30 września o godz. 18:00. Viva Il Canto gwarantuje niezapomniane wrażenie, nie tylko miłośnikom muzyki, ale wszystkim którzy cenią sobie emocje i wzruszenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-29 20:10:03
Stanko: Hm, na dzisiejszym koncercie PSM była znów dyskoteka, światła jak na jarmarku w Koziej Wólce - nie do zaakceptowania, po prostu wiocha. Psuje dobry występ. Ale degustibus....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją