VII Memoriał Leopolda Tajnera
4.05.2006 0:00
Paweł Słowiok, Tomasz Byrt (obaj KS Wisła Ustronianka), Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra), Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka) i Krzysztof Murańka (TS Wisła Zakopane) zostali zwycięzcami pierwszych w tym roku zawodów w skokach narciarskich na igielicie – VII Memoriale im. Leopolda Tajnera, który odbył się w środę 3 maja w Goleszowie.
Najbardziej pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli zawodnicy z rocznika 1994. Zwycięzca Klimek Murańka pokonał Aleksandra Zniszczoła zaledwie o 0,1 pkt. Trzeci Kamil Byrt stracił do zakopiańczyka 1 pkt.
Bohaterem zawodów był jednak Paweł Słowiok, który dwukrotnie bił własny rekord skoczni. W drugiej próbie podopieczny Jana Szturca wylądował na 32 metrze.
Obok zwycięzców - nagrody z rąk prezesa PZN Apoloniusza Tajnera, a zarazem syna patrona goleszowskiej imprezy – Leopolda Tajnera, odebrali również: jedyna dziewczyna startująca w zawodach Jolanta Gawron (TS Wisła Zakopane) oraz najmłodszy zawodnik imprezy, 7-letni Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów).
Na koniec nastąpiło uroczyste pożegnanie skoczka miejscowej Olimpii - Dawida Macury, który od nowego sezonu będzie bronił barw Wisły Ustronianki.
Wyniki:
Rocznik 1992 - skocznia K-30
Rocznik 1993 - skocznia K-30
Rocznik 1994 - skocznia K-30
Rocznik 1995 - skocznia K-30
Rocznik 1996 - skocznia K-17
Rocznik 1997 i młodsi - skocznia K-17
Najbardziej pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli zawodnicy z rocznika 1994. Zwycięzca Klimek Murańka pokonał Aleksandra Zniszczoła zaledwie o 0,1 pkt. Trzeci Kamil Byrt stracił do zakopiańczyka 1 pkt.
Bohaterem zawodów był jednak Paweł Słowiok, który dwukrotnie bił własny rekord skoczni. W drugiej próbie podopieczny Jana Szturca wylądował na 32 metrze.
Obok zwycięzców - nagrody z rąk prezesa PZN Apoloniusza Tajnera, a zarazem syna patrona goleszowskiej imprezy – Leopolda Tajnera, odebrali również: jedyna dziewczyna startująca w zawodach Jolanta Gawron (TS Wisła Zakopane) oraz najmłodszy zawodnik imprezy, 7-letni Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów).
Na koniec nastąpiło uroczyste pożegnanie skoczka miejscowej Olimpii - Dawida Macury, który od nowego sezonu będzie bronił barw Wisły Ustronianki.
Wyniki:
Rocznik 1992 - skocznia K-30
1 | Paweł Słowiok | KS Wisła Ustronianka | 246,7 pkt. | 31,5 i 32,0 m |
2 | Adam Cieślar | KS Wisła Ustronianka | 223,5 pkt. | 30,0 i 30,0 m |
3 | Dawid Macura | LKS Olimpia Goleszów | 220,9 pkt. | 29,5 i 30,0 m |
4 | Aleksander Cieślar | KS Wisła Ustronianka | 218,8 pkt. | 29,5 i 29,5 m |
5 | Artur Kukuła | KS Wisła Ustronianka | 209,4 pkt. | 28,5 i 28,5 m |
6 | Mateusz Bujok | KS Wisła Ustronianka | 203,2 pkt. | 28,0 i 28,0 m |
7 | Rafał Kocurek | LKS Klimczok Bystra | 191,0 pkt. | 27,5 i 27,5 m |
8 | Krzysztof Lokaj | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 167,6 pkt. | 25,5 i 25,0 m |
9 | Piotr Czyż | KS Wisła Ustronianka | 166,1 pkt. | 25,0 i 25,5 m |
Rocznik 1993 - skocznia K-30
1 | Tomasz Byrt | KS Wisła Ustronianka | 225,3 pkt. | 30,5 i 31,0 m |
2 | Andrzej Gąsienica | TS Wisła Zakopane | 213,2 pkt. | 29,0 i 29,5 m |
3 | Michał Podżorski | KS Wisła Ustronianka | 206,4 pkt. | 28,5 i 28,5 m |
4 | Bartłomiej Kłusek | LKS Klimczok Bystra | 194,4 pkt. | 27,0 i 27,5 m |
5 | Jan Zięba | TS Wisła Zakopane | 193,5 pkt. | 28,5 i 26,5 m |
6 | Paweł Matuszny | KS Wisła Ustronianka | 167,2 pkt. | 25,5 i 25,5 m |
7 | Joanna Gawron | TS Wisła Zakopane | 163,0 pkt. | 26,0 i 24,0 m |
Rocznik 1994 - skocznia K-30
1 | Klemens Murańka | TS Wisła Zakopane | 222,5 pkt. | 29,5 i 30,5 m |
2 | Aleksander Zniszczoł | KS Wisła Ustronianka | 222,4 pkt. | 29,5 i 30,0 m |
3 | Kamil Byrt | KS Wisła Ustronianka | 221,4 pkt. | 30,0 i 29,5 m |
4 | Konrad Janota | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 208,5 pkt. | 29,0 i 28,5 m |
5 | Szymon Szostok | KS Wisła Ustronianka | 198,9 pkt. | 26,5 i 28,0 m |
6 | Sebastian Szczypka | LKS Olimpia Goleszów | 193,3 pkt. | 26,5 i 27,5 m |
7 | Krzysztof Biegun | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 190,8 pkt. | 27,5 i 26,5 m |
8 | Marcin Dziadoń | TS Wisła Zakopane | 186,1 pkt. | 25,5 i 27,5 m |
9 | Jakub Przybyła | UKS Regle Kościelisko | 181,6 pkt. | 26,0 i 27,0 m |
10 | Wojciech Fąferko | LKS Klimczok Bystra | 162,3 pkt. | 25,0 i 24,0 m |
11 | Mateusz Kojzar | KS Wisła Ustronianka | 160,5 pkt. | 24,0 i 26,0 m |
12 | Łukasz Socała | LKS Klimczok Bystra | 146,8 pkt. | 23,0 i 23,5 m |
13 | Kacper Wróbel | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 123,3 pkt. | 21,0 i 20,5 m |
Rocznik 1995 - skocznia K-30
1 | Piotr Mojżesz | LKS Klimczok Bystra | 214,5 pkt. | 28,5 i 29,0 m |
2 | Damian Żyła | LKS Klimczok Bystra | 200,5 pkt. | 27,5 i 27,5 m |
3 | Jakub Wolny | LKS Klimczok Bystra | 188,3 pkt. | 28,0 i 26,0 m |
4 | Paweł Murzyn | TS Wisła Zakopane | 176,7 pkt. | 26,5 i 24,5 m |
5 | Jakub Bachleda-Szeliga | TS Wisła Zakopane | 171,1 pkt. | 25,5 i 25,0 m |
6 | Michał Pytel | TS Wisła Zakopane | 148,5 pkt. | 26,0 i 24,0 m |
7 | Artur Lokaj | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 144,1 pkt. | 23,0 i 22,5 m |
8 | Damian Żyła | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 139,0 pkt. | 23,0 i 22,0 m |
PK | Mateusz Hulbój | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 133,2 pkt. | 21,5 i 22,0 m |
PK | Michał Sarlej | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 98,7 pkt. | 20,0 i 21,0 m |
Rocznik 1996 - skocznia K-17
1 | Łukasz Podżorski | KS Wisła Ustronianka | 224,8 pkt. | 18,0 i 17,5 m |
2 | Mirosław Wnuk | UKS Regle Kościelisko | 220,2 pkt. | 17,5 i 17,5 m |
3 | Michał Sarlej | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 212,5 pkt. | 17,0 i 17,0 m |
4 | Mateusz Hulbój | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 210,4 pkt. | 17,0 i 16,5 m |
PK | Kacper Gepfert | KS Wisła Ustronianka | 210,0 pkt. | 17,0 i 17,0 m |
PK | Mateusz Krężelok | KS Wisła Ustronianka | 205,8 pkt. | 17,0 i 16,0 m |
5 | Mariusz Motyka | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 190,4 pkt. | 15,5 i 15,5 m |
6 | Dominik Jurosz | KS Wisła Ustronianka | 182,6 pkt. | 14,5 i 15,0 m |
PK | Sebastian Kędzior | KS Wisła Ustronianka | 173,2 pkt. | 16,5 i 16,0 m |
PK | Piotr Stasik | LKS Olimpia Goleszów | 153,4 pkt. | 12,5 i 13,5 m |
7 | Kamil Kurek | LKS Olimpia Goleszów | 134,2 pkt. | 12,0 i 10,5 m |
PK | Łukasz Paprota | LKS Olimpia Goleszów | 129,1 pkt. | 11,0 i 11,0 m |
Rocznik 1997 i młodsi - skocznia K-17
1 | Krzysztof Murańka | TS Wisła Zakopane | 215,6 pkt. | 17,0 i 17,5 m |
2 | Krzysztof Kabot | KS Wisła Ustronianka | 193,4 pkt. | 16,0 i 15,0 m |
3 | Jakub Jurosz | KS Wisła Ustronianka | 178,0 pkt. | 14,0 i 15,0 m |
4 | Filip Pałaszyński | LKS Olimpia Goleszów | 168,8 pkt. | 13,5 i 14,5 m |
5 | Dominik Kastelik | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 157,5 pkt. | 12,5 i 14,0 m |
6 | Jacek Szarzec | KS Wisła Ustronianka | 150,3 pkt. | 13,0 i 12,5 m |
7 | Paweł Wąsek | LKS Olimpia Goleszów | 143,0 pkt. | 11,5 i 12,5 m |
8 | Albert Wróbel | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 125,5 pkt. | 10,0 i 11,5 m |
9 | Sebastian Bożek | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 125,2 pkt. | 13,5 i 11,5 m |
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz
regulamin
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: