Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

V Dzień Wdzięczności "I Ty możesz zostać aniołem"

Msza święta, charytatywny mecz siatkówki, muzyczny program dla dzieci, spektakl, wspólne śpiewanie i wiele innych atrakcji. Tak w Strumieniu świętowano 4 czerwca V Dzień Wdzięczności połączony z "Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka".

4 czerwca odbył się w Strumieniu V Dzień Wdzięczności "I Ty możesz zostać aniołem". Organizatorami wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Na to wyjątkowe spotkanie zaprosiliśmy wszystkich przyjaciół naszego Domu. Goście dopisali i odwiedziło nas ponad 120 osób. Spotkanie rozpoczęliśmy w naszej Kaplicy Mszą Świętą, którą w intencji naszych darczyńców celebrowali ks. Jacek Kobiałka  Proboszcz Parafii w Strumieniu oraz ks. Robert Kurpios Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy za tę piękną uroczystość i wszystkie piękne, ale i ważne słowa - dziękuje Joanna Kapias z DPS-u.  

Druga część spotkania odbyła się na Hali Sportowej, gdzie rozegrany został Charytatywny Mecz Siatkówki pomiędzy przedstawicielami BKS wspieranymi przez pracowników Firmy DGE, a chłopakami z Domu Pomocy Społecznej i młodzieżą szkolną ze Strumienia. Rozegrano symboliczne dwa sety z wynikiem 1:1. Wszyscy świetnie się bawili, a kibice na trybunach szaleli. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Szymona Krzempka i Firmy DGE, którzy byli pomysłodawcami i współorganizatorami meczu oraz Pani Aleksandrze Jagiełło z BKS i jej koleżankom za poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim gościom i naszym chłopakom za mocny doping,  Adamowi Kuśce za poprowadzenie imprezy i sędziowanie meczu oraz naszemu wolontariuszowi Tomkowi Gruszce, który tym razem odłożył na bok gitarę i podjął się poprowadzenia naszej drużyny ku dobrej zabawie - zwracają uwagę organizatorzy.

Trzecia część V Dnia Wdzięczności miała miejsce w Parku Miejskim i połączona była z organizowanym przez MGOK "Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka". Spotkanie rozpoczęło się programem muzycznym dla dzieci w wykonaniu Roko i Colino, a następnie wystąpiła grupa teatralna „Figlarne Aniołki” z DPS, która zaprezentowała spektakl pod tytułem „Krąg Dobroci”. Po występach głos zabrały Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Dyrektor Domu Anna Sławińska. Następnie Prezes Firmy DGE Artur Matuszczyk oraz vice-prezes Szymon Krzempek przekazali na ręce Dyrektor podarunkowy czek na kwotę 5 tysięcy złotych. Z kolei Pani Aleksandra Jagiełło z BKS przekazała w imieniu klubu koszulkę z podpisami zawodniczek, która zostanie zlicytowana na rzecz dpsu. Wszystkim naszym Przyjaciołom chłopcy ofiarowali  "złote medale dla aniołów naszego domu". Dla naszych gości zorganizowaliśmy również poczęstunek - przepyszne, domowe ciasta, które upiekły nasze pracownice oraz wspaniały bigos, którzy przyrządziły nasze niezawodne Panie kucharki - podkreśla Joanna Kapias.  

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z rękodziełem, które wykonane było przez mieszkańców i pracowników dps-u, a najmłodsi z entuzjazmem brali udział w konkurencjach przygotowanych przez MGOK i innych atrakcjach, takich jak m.in. szczudlarze, malowanie twarzy, bańki mydlane, duża dmuchanka. 

Zobacz również relację filmową z tego wydarzenia Tutaj  

mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: