Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

“Uwolnili wiersze” przed Teatrem

W piątek (02.06) grupa poetycka Salonik Cieszyński zaprosiła mieszkańców Cieszyna i nie tylko do wspólnego, głośnego czytania poezji pt. “Letnie uwolnienie wierszy”. Czytanie połączono z oprawą muzyczną. A wszystko to miało miejsce przed Teatrem im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Było to pierwsze, tego typu plenerowe spotkanie z poezją w roli głównej przez cieszyńskim Teatrem, ale być może nie ostatnie. Z inicjatywą organizacji takiego wydarzenia wyszli Alicja Santarius oraz Paweł Czerkowski, którzy należą do grupy poetyckiej Salonik Cieszyński. Współorganizatorami byli Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy, Tramwaj Cafe, Teatr im. A. Mickiewicza oraz Music Up.  

Poeci przez cały kapryśny rok kryją się w swoich domach, czasami w kawiarniach, bywają zapraszani do budynków o grubych murach, najczęściej do bibliotek albo do domów kultury czy  szkół. Jesteśmy wszystkim tym placówkom bardzo wdzięczni, że możemy na ich zaproszenie tam przedstawiać swoją twórczość. Jednak w ten sposób do szerszej publiczności poeci nie trafiają. Dlatego chcielibyśmy tą naszą poezję zaprezentować na wolnym powietrzu - mówiła Alicja Santarius. 

Chcemy do tej akcji dołączyć także my członkowie Saloniku Cieszyńskiego. Zapraszamy do “naszej walizki” żebyśmy uwolnili z niej wiersze. Niech się rozprzestrzeni poezja, tak by dotarła do uszu każdego przechodnia, który być może jeszcze nie wie, że właśnie jej potrzebuje. Przystanie na chodniku, usłyszy słowa, które otworzą mu nowe drzwi. Także po to dzisiaj tu jesteśmy. Do niczego nie zmuszamy, ale zachęcamy. Przeczytajcie wiersze z nami - zachęcał do wspólnego, głośnego czytania poezji przed cieszyńskim Teatrem Czerkowski.  

Organizatorzy częstowali wierszami członków Saloniku Cieszyńskiego i wszystkich chętnych. Czytali swoje wiersze bądź wylosowane z “magicznej walizki” od lokalnych poetów. O oprawę muzyczną spotkania zadbali uczniowie ze szkoły gry na instrumentach Music up, m.in. Daniel Żebrok.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-06-04 10:21:36
Ruben: Piękne spotkanie z poezją. Wielka dla mnie strata, że nie mogłem w nim uczestniczyć!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: