Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważajcie na oszustów

Oszuści stale szukają nowych pomysłów, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. W ostatnim czasie za cel wzięli sobie przedsiębiorców.

W korespondencji oszuści podają nr konta bankowego, na które przedsiębiorcy mają wpłacić zazwyczaj kilkusetzłotową opłatę, aby ich firma znalazła się w bazie. Cytowana w treści listu przemiennie nazwa bazy oszustów i oficjalnie działającej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej sprawia, że adresaci są wprowadzani w błąd myśląc, że opłata taka jest wymagana, aby ich firma mogła legalnie funkcjonować. Często, „dla świętego spokoju” przedsiębiorcy decydują się wpłacić żądaną kwotę, aby nie narazić się na odsetki, sprawy sądowe czy wpis do Krajowego Rejestru Dłużników. I na to właśnie liczą oszuści. Otrzymując podobne pisma z żądaniem wniesienia opłat, najlepiej skonsultować się np. z księgowym. Pozwoli to na uniknięcie poniesienia niepotrzebnych strat.

To tylko jeden z przykładów działalności oszustów. Uciekają się oni jednak do wielu innych metod. Preparują np. pisma łudząco podobne do innych, legalnie działających instytucji, sugerując zaległości lub konieczność wniesienia pewnych opłat. Podają przy tym nr konta, na które należy przelać pieniądze. W takim przypadku należy zawsze skontaktować się z daną instytucją, aby potwierdzić prawdziwość roszczeń i nr ich konta bankowego. Do kontaktu nie należy jednak korzystać z danych teleadresowych podanych w piśmie, tylko skorzystać z alternatywnych źródeł informacji o danej instytucji.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-22 11:00:23
Przepierón: Na więcej niż skarbówka i ZUS nas nie uszukają.
2016-11-22 11:37:04
Charles: I to wszystko się dzieje w kraju, gdzie żył Santo Subito.
2016-11-22 17:31:19
maykel: Takie rzeczy niestety u nas są legalne i nie podchodzą pod żaden paragraf a jednak \"oszuści\"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: