Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga! Zamykaja przejście na dworzec w Czeskim Cieszynie!

Prace na dworcu w Czeskim Cieszynie trwają. Przez ten chętnie odwiedzany przez Polaków rejon (ze względu na zlokalizowane za torami sklepy) trudniej przejść. Tym bardziej, że w najbliższym tygodniu tymczasowe przejście dla pieszych zostanie całkowicie zamknięte.

Zamknięcie tymczasowego przejścia przez tory kolejowe i przejścia dla pieszych na ul. Jabłonkowskiej w Czeskim Cieszynie będzie tymczasowe. – Mieszkańcy nie będą mogli wejść na teren kolei i korzystać z „zebry” od niedzieli 17 maja do środy, 20 maja włącznie, w godzinach popołudniowych - od 16:00 do 19:00. W tym czasie przez te trzy godziny mieszkańcy będą musieli używać przejścia podziemnego w sąsiedztwie – tzw. Demellocha – informuje Dorota Havlikova, rzecznik prasowy Czeskiego Cieszyna.

- Zamknięcie to jest wynikiem kompromisu. Przedstawiciele miasta wynegocjowali otwarcie przejścia w godzinach, kiedy panuje tam największy ruch pieszych. W pozostałych godzinach remontujący dworzec budowniczowie będą przy użyciu ciężkiego sprzętu kłaść tory kolejowe i linie napowietrzne, dlatego w tym czasie wstęp pieszych na ten teren ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwy – tłumaczy rzecznik prasowy.

W czasie zamknięcia przejścia teren będzie patrolować straż miejska, żeby pilnować prawidłowego ruchu pieszych – kierować ich na sąsiednie przejście i uniemożliwić wstęp na teren budowy.


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: