Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga! Użytkownicy OX.PL!

W związku z pogarszającym się poziomem wpisów użytkowników postanowiliśmy zaapelować o przemyślane i kulturalne komentarze do artykułów i dyskusję na Forum. Ze swojej strony obiecujemy bardziej rygorystyczną kontrolę komentarzy i wpisów na forum.

Wolność słowa to dany nam wszystkim przywilej. To, że możemy swobodnie wyznawać i wyrażać nasze przekonania, nie znaczy jednak, że wolno nam obrażać tych, którzy mają odmienne przekonania, propagować i szerzyć nietolerancję czy nienawiść. W myśl zasady Tocqueville'a, że wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, wzywamy czytelników do przemyślanych, kulturalnych i tolerancyjnych komentarzy pod artykułami.

Nie stosujemy cenzury prewencyjnej (przed dodaniem komentarzy), bo wiemy, że zależy Wam na czasie i na tym, by Wasz komentarz ukazał się jak najszybciej. Jesteśmy za różnorodnością przekonań, jednak nie możemy tolerować złośliwości, nietolerancji i chamstwa, które coraz częściej zaczęły pojawiać się w wypowiedziach użytkowników. Jak pisał Kant "Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji"..., dlatego obiecujemy bardziej rygorystyczną kontrolę komentarzy i wpisów na forum.

Przypominamy również, że komentarze pod artykułem nie służą wymianie poglądów na wszelkie dowolne tematy, ale powinny być związane ściśle z treścią artykułu. Do dyskusji służy nasze Forum, na którym również - przypominamy - powinna panować tolerancja i kultura.

Rozumiemy, że niekiedy każdego mogą ponieść emocje - dlatego apelujemy o przemyślenie komentarza czy wpisu na forum przed jego wystawieniem, o większy szacunek dla rozmówcy, do innych użytkowników portalu. Pieniacze spory, złośliwości i obrażanie się nawzajem - jeśli komuś koniecznie ich brakuje w życiu - prosimy przenieść w przestrzeń poza OX.PL.
 

Dla rozwagi zostawiamy kilka myśli:

"Odzywaj się tylko wtedy, gdy wiesz, o co chodzi" Sokrates

"Puste beczki i głupcy robią dużo hałasu." Plutarch

"Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz." Klaudiusz

"Daj drugiemu dojść do głosu – przecież wiesz, co chcesz powiedzieć, a nie wiesz, co powie ten drugi, więc to powinno być dla ciebie ciekawsze." Magdalena Samozwaniec

"Najtrudniejsze w dyskusji nie jest to, by bronić jakiejś opinii, ale by ją mieć."  Éric-Emmanuel Schmitt

"Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie." Karl Rahner

"Tolerowanie głupców jest nieodzownym elementem mądrości." Anthony Eden

"Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby." Stefan KisielewskiRedakcja OX.PL

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją