Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga na śnieg, lód i przymrozek

Uwaga kierowcy – uwaga piesi. Zima powraca – atakuje intensywnymi opadami śniegu oblodzeniem i przymrozkami. Kto może niech zostanie w domu, bo aura nie nastraja do spacerów.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenia dotyczące niesprzyjających zjawisk atmosferycznych. Pierwsze dotyczy przymrozków. - Od godz. 21:00 dnia 27.03.2023 do godz. 10:00 dnia 29.03.2023 Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna w nocy od -5°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -4°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 2°C do 4°C – informuje IMGW.

Kolejne ostrzeżenie dotyczy oblodzenia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszcze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się o około -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Ujemna temperatura powietrza będzie się utrzymywać aż do środy – czytamy w komunikacie.

Obowiązuje także ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu. - Prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm – informuje IMGW. Śnieg intensywnie będzie padał do jutra do godz. 17.00.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-27 18:07:33
pszeniczny: Cie choroba.Aż strach się bać
2023-03-27 20:30:28
Bartel: Poł metra śniegu napada......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: