Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga na burze

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, dziś (19.06) na terenie powiatu cieszyńskiego mogą wystąpić burze z opadami deszczu (rzędu 20-30 mm), a miejscami gradu.

Miejscami może także mocniej zawiać - wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h. Biuro określa prawdopodobobieństwo wystąpienia powyższych zjawisk na 80%.

O tym, jak się zachować w trakcie burzy, piszą cieszyńscy policjanci z Komendy Powiatowej. - Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób. Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne - przestrzegają mundurowi na stronie internetowej komendy.

KR/KPP Cieszyn/IMGW

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: