Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga na 100 złotówki!

Kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 100 zł odkryto w ostatnim czasie na terenie powiatu cieszyńskiego. Falsyfikaty można rozróżnić, porównując je z prawdziwymi banknotami. Policja apeluje jednak, aby sprawdzać banknoty, szczególnie przy zakupach na bazarze i straganach.

Tylko w przeciągu dwóch tygodni ujawniono kilkanaście podróbek banknotów 100 złotowych. – Są łatwe do rozróżnienia przy sprawdzeniu i porównaniu z oryginałem. Policjanci zwracają się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na banknoty, które otrzymujemy. Dotychczas próby wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów 100 zł miały miejsce na targowiskach, bazarach, stacjach paliw, sklepach i placówkach bankowych na terenie całego powiatu – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Podstawowymi cechami różniącymi falsyfikaty od oryginalnych banknotów jest: brak znaków wodnych, brak zabezpieczeń widocznych w świetle UV, brak zabezpieczeń wykonanych farbą metalizowaną i zmienną optycznie, brak zabezpieczeń wykonanych specjalną techniką druku wyczuwalnych (elementy te są „wypukłe” i w charakterystyczny sposób wyczuwane dotykiem przez przesunięcie po nich palcem lub paznokciem). – Ostrzegamy i uczulamy także sprzedawców w placówkach handlowych do szczegółowego sprawdzania (testery UV) przyjmowanych banknotów. W przypadku ujawnienia fałszerstwa prosimy o natychmiastowe powiadomienie policji, co pomoże nam ustalić i zatrzymać przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe banknoty – dodaje asp. Rafał Domagała.


PODSTAWOWĄ CECHĄ FAŁSZYWEK ZABEZPIECZONYCH PRZEZ POLICJANTÓW JEST BRAK ZNAKÓW WODNYCH ORAZ ELEMENTÓW WIDOCZNYCH W ŚWIETLE UV.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: