Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga konkurs! Zaprojektuj plakat promujący ekonomię społeczną i partnerstwa lokalne w województwie śląskim

Choć temat brzmi poważnie, wcale nie trzeba interesować się ekonomią, by wziąć udział w konkursie. W tym wypadku liczy się dobry pomysł i umiejętność skutecznego przekazu treści przy pomocy obrazu i prostych haseł. Nie zaszkodzi też oczywiście odrobina zacięcia artystycznego lub rozeznanie w pracy z grafiką komputerową. A do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie plakatu promującego ekonomię społeczną i partnerstwa lokalne w województwie śląskim. Jego celem jest zachęcenie do podejmowania działań na rzecz nawiązywania partnerstw lokalnych oraz rozwoju ekonomii społecznej poprzez wyłonienie oraz popularyzację najlepszego plakatu promującego ekonomię społeczną i partnerstwa lokalne w województwie śląskim. Projekty plakatów będą oceniane według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu, wyrazistość przekazu, pomysłowość i oryginalność, wywoływanie pozytywnych skojarzeń, walory artystyczne.

Konkurs trwa od 7 lipca do 15 sierpnia 2014 roku. Przewidziano w nim atrakcyjne nagrody rzeczowe dla autorów trzech najlepszych projektów plakatów – za pierwsze miejsce będzie to laptop, drugie – aparat fotograficzny, zdobywca trzeciego miejsca otrzyma natomiast netbook. Konkurs jest organizowany w ramach projektu pn. „Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej. Konkurs wpisuje się w realizację jednego z celów szczegółowych „Wieloletniego regionalnego planu działań na rzecz promocji i upowszechniania ekonomii społecznej oraz rozwoju instytucji sektora ekonomii społecznej i jej otoczenia w województwie śląskim na lata 2012-2020”. Konkretnie chodzi tutaj o podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej sektora ekonomii społecznej oraz utrwalenie jego pozytywnego wizerunku.

Konkurs skierowany jest do instytucji pomocy i integracji społecznej, podmiotów ekonomii społecznej, publicznych służb zatrudnienia, gmin, świetlic oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu województwa śląskiego. Instytucje zainteresowane udziałem w konkursie powinny zapoznać się z regulaminem konkursu oraz przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z projektem plakatu do 15 sierpnia br na adres poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31 sierpnia 2014 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Województwa Śląskiego pod numerem telefonu: 32 730 68 66 oraz na stronie internetowej, z której też można pobrać dokumenty potrzebne do zgłoszenia.

 

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: