Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

UTW i SIPTChem w OCKiR

W poniedziałek (22.10.2018) po wakacyjnej przerwie swoje działanie wznowiła Sekcja Miłośników Nauki i Techniki Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współorganizatorem wydarzeń w ramach działania sekcji jest SIPTChem – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Przed wykładem, który w ramach działania Sekcji Miłośników Nauki i Techniki cUTW odbył się o 17, spotkali się członkowie SIPTChem – W czerwcu tego roku odbyły się wybory w oddziałach lokalnych SIPTChem, a we wrześniu na XXXI zjeździe ogólnopolskim wybrano w Stowarzyszeniu nowe władze. Nowym prezesem został członek cieszyńskiego oddziału, Jerzy Klimczak. W Zarządzie Głównym i Głównej Komisji Rewizyjnej cieszyński oddział Stowarzyszenia jest solidnie reprezentowany – poinformowała Lucyna Bałandziuk, prezes cUTW i lider Sekcji Miłośników Nauki i Techniki.

Spotkania Sekcji Miłośników Nauki i Techniki odbywają się cyklicznie w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM Cieszynianka. Wykłady nie są jednak skierowane tylko do seniorów z cUTW – udział w nich może wziąć każdy zainteresowany.

Pierwszy z cyklu wykładów, zaplanowanych na rok akademicki 2018/2019 dotyczył farb. W trakcie trwania wydarzenia omówieni zostali głowni producenci farb, a także różnice pomiędzy rodzajami produktów. Można było dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas kupowania farby i jaką wybrać, aby była dostosowana do potrzeb.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-23 16:52:54
krzysztof.mm: "prezesem zosrał członek..." - też nieźle brzmi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: